reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung

Geleceğin ekran teknolojisi Mini-LED hakkında son detaylar

Samsung üst segment televizyonlarında QLED teknolojisine destek veriyor. Samsung gelecekte piyasaya süreceği televizyonlarında ise farklı teknolojiler üzerindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Advertisement

MicroLED teknolojisine destek veren televizyonlarını tanıtan şirket ayrıca mini-LED ve QD-QLED tabanlı televizyonlarını da kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Gelen son bilgilere göre Samsung’un gelecek yıl iki milyon mini-LED televizyon satmayı planlıyor. Pazar araştırmaları yapan TrendForce’a göre Samsung, Mini-LED arka aydınlatma teknolojisine sahip yeni QLED TV serisini 2021’de piyasaya sürecek. Serinin 4K çözünürlükte 55 inç, 65 inç, 75 inç ve 85 inç boyutlarında olması bekleniyor. Mini-LED arka aydınlatma sayesinde, televizyonların 1.000.000: 1’lik bir kontrast oranı sunacağı belirtiliyor. Bu teknoloji sayesinde yeni televizyonların mevcut nesil TV’lerin sunduğu 10.000: 1’den önemli ölçüde daha yüksek olduğunu söyleyelim. Bu kadar yüksek bir kontrast oranının en az 100 yerel karartma bölgesi uygulanarak ve 8.000-30.000 arasında yüksek voltajlı Mini-LED çip kullanılarak elde ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung geleceğin ekran teknolojisini sunuyor; Mini-LED ve microLED

Mini-LED ekranlar daha iyi görüntü kalitesinin sunmasının yanında aynı zamanda OLED’lere kıyasla daha uygun maliyete sahip. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda mini-LED ve microLED teknolojisine sahip televizyonların artacağı belirtiliyor. Apple’ın bu yılın sonlarında Mini LED ekranlı bir iPad Pro satışa sunması bekleniyor. LG’nin de önümüzdeki yıl mini-LED’li televizyonlarını piyasaya sunacağı ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek