reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Pro MacBook Air

Mini-LED ekranlı MacBook Pro ve MacBook Air hakkında son detaylar

Apple, önümüzdeki yıl yeni MacBook Pro modellerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Güvenilir kaynaklardan Ming-Chi Kuo’ya göre şirket, mini-LED ekrana ve Apple Silikon işlemcili Pro modelini görücüye çıkaracak.

Yeniden tasarlanacağı belirtilen bilgisayarın Mini-LED ekranıyla fark yaratacağı ifade ediliyor. Daha iyi kontrast, daha iyi parlaklık ve daha iyi siyah seviyeleri sunan mini-LED sayesinde yeni Pro modellerinin çok daha iyi ekran performansı sunması bekleniyor. Yepyeni bir tasarımla geleceği konuşulan yeni MacBook Pro’ların Apple Silikon işlemcisiyle de güçlü performans sunacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Apple, M1 işlemcisini ilk kez MacBook Air ve 13 inçlik Pro modellerinde tercih etmişti. Yeni Pro modellerinin önümüzdeki yılın sonlarına doğru satışa sunulacağı dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Pro modelleriyle birlikte Mini-LED ekranlı MacBook Air modeli de yolda

Kuo, yeni Pro modelleri haricinde uygun fiyatlı bir MacBook Air modelinin de yolda olduğunu belirtiyor. Mini-LED ekran teknolojisine ve Apple Silikon işlemcisine destek verecek modelin 2022 yılında satışa sunulacağı iddia ediliyor. Apple’ın mini-LED ekran teknolojisini ilk olarak önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak iPad modelinde kullanılması bekleniyor. Şirketin bu ekran teknolojisini gelecekte iPhone modellerine de getirmesi kuvvetle muhtemel. Yeni bilgisayar modelleri hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek