reklamı kapat

POPÜLER

Apple Silikon Macbook pro

MacBook Pro modelleri eleştiri alan mini-LED ekranlarla buluşuyor

Teknoloji devi Apple, MacBook Pro modellerini bazı eleştiriler alan mini-LED ekranlar ile buluşturmaya hazırlanıyor. İşte son detaylar;

Apple, geçtiğimiz hafta Türkiye’de de satışa sunduğu M1 işlemcili 12,9 inç 2021 iPad Pro üzerinde mini-LED ekran kullanıyor. Biliyorsunuz bu ekran ile alakalı bir şikayet var.

Tekrar hatırlamak adına mini-LED ekran derin siyahlar sunuyor ancak buna rağmen ciddi şekilde seçilir bir “blooming” sorunu yaşatıyor.

Bu durum diğer LCD temelli ekranlarda da oluyor ve temel olarak siyah zemindeki parlak objelerin etrafında bir ışık süzmesi oluşmasıyla kendisini gösteriyor.

İşte bu tartışmaların ışığındaki mini-LED ekran / panel, Apple’ın gelecek MacBook Pro dizüstülerinde de aktif olarak kullanılacak.

Kaynaklara göre mini-LED ekranlar için gerekli parçalar üçüncü çeyrek içerisinde Apple’a, bağlı olarak da üretici firmaların eline geçiyor.

Bu modellerin resmi olarak satışa kasım ayı gibi sunulması bekleniyor ancak bu henüz kesinleşmiş değil.

Bu arada mini-LED ekranlar için sadece eleştiri gelmiyor. Ekranların sunduğu kontrast ve parlaklığı çok beğenenler bulunuyor. Bu yeni tip panel normal LCD’lerden çok daha iyi bir deneyim kullanıyor.

Apple’ın iPad tarafından mini-LED sonrası OLED ekran kullanma planları da bulunuyor. Onun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WWDC 2021’de bir veya birden fazla yeni MacBook Pro tanıtılacak

Geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan sağlam kaynak Bloomberg, bir ya da birden fazla yeni MacBook Pro modelinin bu yaz tanıtılacağını açıklamıştı.

İşte bu modellerden bazıları daha önce doğru bilgiler vermiş Jon Prosser‘a göre WWDC 2021’de karşımıza çıkacak. Yani yazılım odaklı etkinlikte donanım duyuruları da gelecek.

Daha önce de söylediğimiz gibi yeni modellerin hemen satışa çıkması beklenmiyor ancak WWDC 2021 etkinliği duyuru için oldukça mantıklı görünüyor.

Kaynaklara göre MacBook Pro’larda yeni bir Apple Silikon işlemci olacak. Buna yüksek ihtimalle “Apple M2 ya da Apple M1X” isimlerinden birisi verilecek.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın