reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

Yeni MacBook, MacBook Pro ve iPad’ler için çıkış açıklaması

Teknoloji devi Apple, yeni MacBook, MacBook Pro ve iPad’ler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu yıl birçok yeni model geliyor.

Apple, kaynakların bir kez daha aktardığı üzere gelecek MacBook Pro model ya da modellerine SD kart yuvası koyacak. Bu gerçekten birçok kullanıcı için çok güzel bir haber. Çünkü MacBook Pro’nun hitap ettiği kitlenin büyük çoğunluğu bu porta sürekli olarak ihtiyaç duyuyor. Biliyorsunuz SD kart yuvasını yeni modellerinden kaldırarak kişileri adaptörlere muhtaç eden Apple, bu çok eleştirildiği hatasından sonunda dönüyor. Bir kez daha TouchBar birimini yeni modellerden kaldıracak bilgisi verilen Apple, aktarıldığı kadarıyla yıl sonunda gelecek yeni Pro modelde HDMI portunu da kullanacak. Bu da gerçekten çok güzel bir detay olarak dikkat çekiyor. HDMI portu ile harici ekran bağlantısı için yine adaptör kullanma ihtiyacı ortanda kalkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook modelleri yanında yeni iPad’ler de yolda bulunuyor

2021 içerisinde Mini-LED ekranlı yeni MacBook’ların geldiğini belirten kaynaklar, Mini-LED ekranlı iPad’lerin de yolda olduğunu aktarıyor. Burada iPad’lerin diyoruz ancak Apple’ın Mini-LED’i ilk olarak 12,9 inç modelde kullanması bekleniyor. Mini-LED ekranların OLED benzeri deneyimi ekran yanığı sorunu olmadan sunması bekleniyor. Mini-LED ekranın kullanılacağı ilk MacBook’un ise 14 inç ve 16 inç olmak üzere iki farklı versiyonunun olması bekleniyor.

Not: Görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın