reklamı kapat

POPÜLER

airpods max

Netflix tarafından AirPods Pro ve Max kullanıcılarını üzecek haber

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, AirPods Pro ve AirPods Max kullanıcılarını üzecek bir haber verdi. Önceki söylentiler yalan çıktı.

Netflix için geçtiğimiz aylarda AirPods Pro için konumsal ses özelliği geliştiriyor haberleri çıkmış ve bu ufak bir heyecan yaratmıştı. Şu an sadece AirPods Pro ve AirPods Max modellerinde yer alan bu özelliği Apple bu şöyle tanımlıyor: “Dinamik kafa izleme özelliği ile konumsal ses, sinema veya video izlerken sesin sizi çevreleyerek her yönden geldiği hissini uyandıran, sinema salonlarındakine benzer bir ses deneyimi yaşatır. Ses alanı aygıta, ses de ekrandaki aktöre veya eyleme eşlenmiş olarak kalır.” Destekli içerikle beraber deneyenlerin hayran kaldığı özellik, MacRumors’a açıklama yapan firmaya göre Netflix‘e önümüzdeki dönemde gelmeyecek. Hatta firma bu özelliği şu an test etmediklerini dahi açıklıyor. Bu da AirPods sahipleri için gerçekten kötü görünüyor. Firma elbette kesinlikle geliştirmeyeceğiz tarzı bir açıklama yapmıyor. Ancak şimdilik özellik Netflix özelinde rafa kalkmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix için kısa süre önce güzel bir özellik tanıtıldı

Platform yakında isterseniz size sormadan sizin için otomatik içerik indirecek. Önümüzdeki dönemde herkese gelecek özellik, ayarlardan açtığınız zaman daha önceki izlemelerinize bakarak oluşturulan algoritma ile sevebileceğiniz içerikleri cihaza otomatik olarak indirerek izlemeye hazır edecek. İndirmeleri sadece WiFi bağlantısı olduğu zaman yapacak uygulama, profil başına 5 GB’lık bir maksimum alan kullanacak. Bu alan aşağıya doğru değiştirilebilecek. Birçok kişinin hoşuna gidecek olan özellik, sürpriz yolculuk durumlarında çok işe yarayacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot