reklamı kapat

POPÜLER

Spatial Audio Apple Music

Netflix, AirPods Pro ve AirPod Max kullanıcılarını mutlu etmeye hazırlanıyor

Netflix, AirPods Max ve AirPods Pro modellerinde kullanılan Spatial Audio özelliğini test ediyor. iPhoneSoft isimli internet sayfasının aktardığı habere göre film izleme deneyimini farklı bir boyuta taşıyan Spatial Audio, dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses teknolojisi olarak öne çıkıyor.

Şu anda Apple TV+, Hulu ve Disney+ platformlarındaki içeriklerde kullanılan özelliğin önümüzdeki aylarda Netflix’te de kullanacağı iddia ediliyor. Kullanıcıları çevreleyen sinematik bir deneyim sunan Spatial Audio, jiroskoplardan ve ivmeölçerlerden yararlanarak kafanın en hafif hareketini bile algılıyor ve sesleri cihazlara göre ayarlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix platformuna gelmesi beklenen Spatial Audio, sinema salonlardaki ses deneyimini kulaklara getiriyor

İlkbahar aylarında yayınlanacağı konuşulan destek sesleri bir mekan içinde hemen hemen her yere yerleştirmek için dinamik baş izleme özelliğine sahip uzamsal ses özelliğinden yararlanıyor. Böylece 5.1, 7.1 ve Dolby Atmos kalitesinde kaydedilmiş içeriklerde sinema salonlarındakine benzeyen bir deneyim yaşanıyor. Şu anda sadece AirPods Pro ve AirPods Max modellerinde kullanılabilen Spatial Audio’nun bu yıl piyasaya sürülecek yeni AirPods modellerinde olup olmayacağı ise bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran en yeni bisikletlerden