reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple TV 4K

Apple TV’ye gelecek Spatial Audio’nun detayları açıklandı

Apple, Apple TV’ye gelecek Spatial Audio (Uzamsal Ses) teknolojisinin detaylarını paylaştı. Şirket kafa izleme özelliğinin kullanıcıların baktıkları yönü algılayabileceğini belirtiyor.

Olası kafa yönünü de hesaplayabilen özellik kullanıcıların koltuklarından kalktıklarında tekrar aktif olduğu ifade ediliyor.  Kullanıcılar televizyon ekranlarına uzun bir süre baktıklarında kafa izleme özelliğinin kilitlendiği söyleniyor.Kullanıcılar etrafta dolaşmak için ayağa kalktıklarında ise özellik yeniden aktif hale geliyor. Ses deneyimini farklı bir boyuta taşıyan Uzamsal Ses teknolojisi için kullanıcıların AirPods Pro veya AirPods Max kulaklıklara sahip olması gerekiyor. TVOS 15 güncellemesini de yükleyen Apple TV kullanıcılarının önümüzdeki aylarda bu desteği kullanabileceğini belirtelim. 5.1, 7.1 ve Dolby Atmos içeriklere destek veren Uzamsal Ses,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spatial Audio hangi özellikleri kullanıyor?

Uyumlu iPhone ve iPad modellerinde çalışan Spatial Audio, jiroskop ve ivmeölçer özelliklerinden yararlanıyor. Spatial Audio teknolojisi hem başın hem de cihazların konumuyla eş zamanlı olarak sesi eşit şekilde kulaklara dağıtıyor ve farklı bir ses deneyimi ortaya çıkıyor. Sinema salonlarında surround deneyimini sunan Spatial Audio’nun uyumlu Beats kulaklıklarında da çalıştığını söyleyelim. Bu arada Spatial Audio özelliğinin sonbahar aylarında Dinamik Kafa Takibi özelliğine de kavuşacak. Konuyla ilgili bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın