reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro

Netflix için beklenen “Uzamsal Ses” desteği geldi

Netflix iPhone ve iPad sürümleri için uzun zamandır beklenen Uzamsal Ses desteği sonunda kullanıma sunuldu. İşte detaylar;

Netflix iPhone ve iPad uygulamalarında artık Spatial Audio yani Uzamsal Ses desteği aktif olarak yer alıyor. Bu destekten yararlanmak için kişilerin Apple imzalı AirPods Pro ya da AirPods Max kablosuz kulaklık sahibi olması gerekiyor. Apple’ın uzamsal ses için resmi açıklaması ise tam olarak şöyle:

“Desteklenen bir şovu veya filmi izlerken AirPods Max (iOS 14.3 veya daha yenisi) ve AirPods Pro, büyüleyici surround ses deneyimi yaratmak için uzamsal sesi kullanır. Uzamsal ses, dinamik kafa izlemeyi içerir. Dinamik kafa izleme ile kafanızı çevirseniz veya iPhone’unuzu hareket ettirseniz bile surround ses kanallarını doğru yerde duyarsınız.”

Bu desteğin özellikle yeni içeriklerde çok güzel bir deneyim getirdiği aktarılıyor. İmkanın yakında herkes için eksiksiz olarak sunulacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix uzamsal ses desteğine oldukça geç katıldı

Ancak yine de desteğin gelmiş olması sevindiriyor. Netflix’in kullanıcı kitlesi pandemi döneminde evine kapanan milyonlar sayesinde aşırı şekilde artmıştı. Firma tarihinin en büyük yükselişini görmüştü.

Ancak biliyorsunuz bu durum aşılama çalışmaları ışığında değişti. Firmanın ikinci çeyrekte sadece ABD ve Kanada merkezli olarak 430 bin abone kaybettiği açıklandı.

Bunun arkasında Covid-19 aşısını yaptıran kişilerin kendisini dışarıya atması yer alıyor. Evde çok sıkılan ve Netflix’teki sağlam içeriklerin hemen hepsini tüketen kişiler, platformu birer birer terk ediyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın