reklamı kapat

POPÜLER

Apple WWDC 21 WWDC21

Apple, WWDC21 sonrası için uzamsal ses etkinliğini duyurdu

7 Haziran tarihinde yani yarın düzenlenecek WWDC21 sonrasında bir Apple etkinliği daha olacak. Bir de uzamsal ses etkinliği geliyor.

Teknoloji devi Apple, WWDC21 ya da WWDC 2021’den hemen sonra gün bitmeden “Spatial Audio” / “uzamsal ses” ve “Apple Music” odaklı bir etkinlik daha yapacak.

Biliyorsunuz Apple Music için uzamsal ses desteği yüksek kalite seçeneğiyle beraber ay sonunda resmi olarak geliyor. Apple’ın bu etkinlik ile bu konuda önemli bilgiler vermesi bekleniyor.

Apple’ın uzamsal ses için ayrı bir etkinlik planlaması gerçekten beklenmiyordu. Firmanın bu konuda daha söyleyecek çok şeyi bulunuyor gibi görünüyor ve bu da merak uyandırıyor. Apple’ın uzamsal ses için resmi açıklaması ise tam olarak şöyle:

“Desteklenen bir şovu veya filmi izlerken AirPods Max (iOS 14.3 veya daha yenisi) ve AirPods Pro, büyüleyici surround ses deneyimi yaratmak için uzamsal sesi kullanır. Uzamsal ses, dinamik kafa izlemeyi içerir.

Dinamik kafa izleme ile kafanızı çevirseniz veya iPhone’unuzu hareket ettirseniz bile surround ses kanallarını doğru yerde duyarsınız.”

WWDC21 kapsamında yeni MacBook Pro modelleri de geliyor

Eğer gelen bilgiler doğru çıkarsa 14 inç ve 16 inç ekranlı yeni tasarıma sahip MacBook Pro modelleri etkinlikte karşımıza çıkabilir.

Bu üst seviye MacBook Pro’larda eğer tahminler doğruysa yeni bir Apple Silikon işlemci olacak. Buna yüksek ihtimalle “Apple M2″ ya da “Apple M1X” isimlerinden birisi verilecek.

Bu işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeği ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yani kişiler ihtiyaçlarına göre seçim yapabilecek. Ayrıca yeni işlemci 64 GB’a kadar RAM ile donatılabilecek.

Yeni dizüstüler SD kart yuvası ve MagSafe şarj sistemine de sahip olacak. Birden fazla USB-C portu taşıyacak dizüstülerde bir HDMI portunun olacağı da konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın