reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 için ekran altı kamera mükemmel olmayacak

Samsung’un 2021’deki en gelişmiş katlanabilir telefon modeli olacak Samsung Galaxy Z Fold 3 için bu sefer ekran altı kamera detayı var.

Önümüzdeki aylarda resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy Z Fold 3, en son üretimi yavaş yavaş başladı haberiyle gündeme gelmişti.

İşte bu model Samsung için bir ilke imza atacak ve selfie kamerasını ekran altında taşıyacak. Sağlam kaynaklara göreyse bu kamera dışarıdan görülebilecek.

Biliyorsunuz mevcut çözümlerde de bu durum bulunuyor. Kameranın üstündeki alana ışık geçirgenliği sağlanması için orada “piksel yoğunluğu” düşük seviyede tutuluyor.

Bu da kameranın üstündeki ekranda gözle görülüyor bir mozaik etkisi oluşturuyor. Ice Universe’e göre bu sorun Galaxy Z Fold 3 özelinde de görülüyor. Hatta kaynak bunun için yukarıdaki çizimi paylaşmış durumda.

Bunun çözülmesi için farklı bir altyapı ya da teknolojiye ihtiyaç bulunuyor. Mevcut teknolojiler ile kamera ekran altına alınsa dahi yeri belli olmaya devam ediyor.

Bu arada Galaxy Z Fold 3 ile beraber kesin olarak Galaxy Z Flip 3 katlanabilir telefon modeli de tanıtılacak. Bu modelde ekran altı kamera olmayacak. Bu telefon biraz daha sınıfında bütçe dostu sayılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 hakkında neler biliyoruz?

Telefonun arkasında toplam beş farklı kamera olacak. Sağlam bir kaynağa göre telefondaki tüm kamera detayları tam olarak şöyle:

-Ön 1: 10 megapiksel 1.22um 1/3.2″ Sony IMX374 (Bu dış ekrandaki delikte olacak)
-Ön 2: 16 megapiksel 1.0um 1/3.09″ Sony IMX471 (Bu kamera ekran altında olacak)
-Arka 1: Geniş açı “ana” 12 megapiksel 1.8um 1/1.76″ Sony IMX555
-Arka 2: 2x telefoto 12 megapiksel 1.0um 1/3.6″ 3M5
-Arka 3: Ultra geniş açı 12 megapiksel 1.12um 1/3.2″ 3L6

Telefonda hemen hemen kesin olarak bir ekran üstü kat yeri / katlanma yeri yer almıyor. Bu da gerçekten hem sevindiriyor hem de merak ediliyor. Bu arada Galaxy Z Flip 3 için de aynı pürüzsüz ekran deneyiminin sunulması bekleniyor.

Galaxy Z Fold 3 modeli S Pen desteğine sahip ancak bünyesinde bir S Pen barındırmayacak. Yani S Pen desteği olacak ancak bunun için kalemin harici olarak taşınması gerekecek.

Bunun için Samsung’un yeni modeline özel S Pen bölümüne sahip özel kılıflar hazırlaması bekleniyor. Bunların yakında resmi olarak ortaya çıkmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın