reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold

İki noktadan katlanan Samsung Galaxy Z Fold konsepti [Video]

Samsung, 2021 için birçok katlanabilir telefon geliştiriyor. Firmayı bu sefer gündeme getiren bir Samsung Galaxy Z Fold konsepti oluyor.

2021’de Samsung imzalı Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 2, Galaxy Z Fold Lite ve Galaxy Z Flip Lite olmak üzere dört farklı katlanabilir telefon gelecek. İşte bu modeller ışığında ortaya çıkan Samsung Galaxy Z Fold konsepti, isimsel olarak Galaxy Z Fold 3 denmesine rağmen başka bir cihaza işaret ediyor. Patentler üzerinden hazırlanan bu konsept telefon, görebileceğiniz üzere iki farklı noktadan katlanabiliyor. Bu açıdan bir anda oldukça büyük hale gelebilen konsept, arkasında garip şekilde merkeze konumlandırılmış dörtlü kamera sistemi barındırıyor, önünde selfie kamerasını bir delikte taşıyan “dış ekran” kullanıyor ve iki noktadan katlama nedeniyle biraz kalın görünüyor. Bu modelin 2021’de gerçek olmak ihtimali var mı tam olarak bilinmiyor. Ancak bu yönde ciddi ciddi söylentiler geliyor. Fakat böyle bir modelin 2.500 doları geçeceği düşünülüyor.

2021 için en önemli model Samsung Galaxy Z Fold 3 için neler biliyoruz?

1.999 dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak Galaxy Z Fold 3, en son ortaya çıktığı kadarıyla dışında 4 inç bir ekran taşıyacak. Galaxy Fold’a 4.6 inç dış ekran koyan ve bu konuda çok büyük eleştiriler alan Samsung, hatırlarsınız bunu 6.2 inç dış ekrana sahip Galaxy Z Fold 2 ile çözmüştü. Bu açıdan firmanın yeni modelde ileriye değil geriye gitmesi halen oldukça garip görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarımsal olarak Galaxy Z Fold 2 ile aynı yapıyı koruyacağı düşünülen telefon, Kore merkezli kaynaklara göre ekran altı kameraya sahip ilk Samsung modeli de olacak. Pazara ekran altı kamera ile çıkan ilk normal telefon olmayacak Galaxy Z Fold 3, buna karşın katlanabilir tarafta bu “ilk ünvanını” üzerine alacak. Model gücünü ise kesin olarak Snapdragon 888 / Exynos 2100 işlemcilerden alacak.