reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 serisi için ekran altı kamera suya düştü

Samsung’un 2022’nin başında gelecek Samsung Galaxy S22 serisi ile ekran altı kamera konusunda bir adım atmayacağı iddia ediliyor.

En az üç farklı modelden oluşması beklenen Samsung Galaxy S22 serisi, sağlam kaynaklara göre ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacak.

Bu modellerde selfie kamerası yüksek ihtimalle bir ekran deliğinde olacak. Burada çok ufak bir delik kullanılacak ancak ekran altı tercih edilmeyecek. Peki neden?

Aktarıldığı kadarıyla firma henüz bu sistemin fotoğraf kalitesinden memnun değil ve üretim kapasitesi de düşük seviyede. İki neden de oldukça önemli ancak özellikle ikinci kısım kilit görünüyor.

Çünkü Samsung, Galaxy S serisinden milyonlarca satıyor ve bu yüzden tüm dünyaya büyük stok ayarlaması gerekiyor. Bunu ekran altı kameranın engellemesini istemeyen firma, bu sistemi daha az ürettiği başka telefonlarda kullanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda ilk cihaz Samsung Galaxy S22 serisinden yer almayacak, direkt olarak Samsung Galaxy Z Fold 3 olacak

Önümüzdeki aylarda resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy Z Fold 3, Samsung için bir ilke imza atacak ve selfie kamerasını ekran altında taşıyacak. Sağlam kaynaklara göreyse bu kamera dışarıdan görülebilecek.

Biliyorsunuz mevcut çözümlerde de bu durum bulunuyor. Kameranın üstündeki alana ışık geçirgenliği sağlanması için orada “piksel yoğunluğu” düşük seviyede tutuluyor.

Bu da kameranın üstündeki ekranda gözle görülüyor bir mozaik etkisi oluşturuyor. Ice Universe’e göre bu sorun Galaxy Z Fold 3 özelinde de görülüyor. Bu da biraz üzücü görünüyor. Ancak mevcut teknoloji ile buna şimdilik çözüm bulmak olası görünmüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın