reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S22 ailesi için ilk bilgi kamera konusunda geldi

Samsung Galaxy S21 ailesi uzun süredir hayatımızda. Şimdi 2022’nin başında karşımıza çıkacak Samsung Galaxy S22 ailesi için bilgiler gündemde.

Samsung Galaxy S22 ailesi, kaynaklardan gelen son bilgilere göre arka kamera sisteminde 3D ToF sensörü taşımayacak.

Aktarıldığı kadarıyla Samsung bunun bir açık faydası olduğunu düşünmüyor. 3D ToF sensörü aslında uzun zamandır hayatımızda.

Bu sensör ortam derinliğini algılama konusunda görev yapıyor ve telefonlardaki portre modunun daha doğru çalışmasına imkan tanıyor.

Samsung’un 3D ToF’u Galaxy S22 ailesinde kullanamayacak olması, şimdilik kötü bir beklenti yaratmıyor. Çünkü firmanın ToF olmadan da iyi bir portre modu sunacağı tahmin ediliyor.

Ancak 3D ToF’a sahip olmayan Galaxy S21 Ultra’nın portre modu rakiplerden daha iyi sonuçlar sunmuyor. Bu açıdan Samsung’un portre modu özelinde 3D ToF eksiği için ciddi çalışma yapması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 ailesi, ön kamerayı ekran altına alabilir

Hatta firma burada özel bir sistem de kullanabilir. LetsGoDigital tarafından bulunan bir patent, şirketin bu konuda ilginç bir plan yaptığını göstermişti.

Kaynakların bulduğu altyapıda karşımıza içerisinde hareketli ekran modülü yer alan bir model çıkmıştı.

Selfie kamerasını ekranın altında taşıyan bu telefon, kamera açıldığı zaman hareketli alt ekran modülünü aşağıya kaydırıyor ve temiz görüntü alarak çekim yapmaya başlıyor.

Bu gerçekten önemliydi çünkü mevcut ekran altı kamera sistemleri henüz istenilen seviyede değil. Çünkü firmaların kameraya görüntü alabilmek adına kamera üstü ekran bölümündeki piksel yoğunluğunu azaltması gerekiyor.

Bu durum hem ekranda bir gözle görünür “kare bölüm” oluşmasına neden oluyor hem de yoğunluk az da olsa üstte pikseller olduğundan fotoğraf kalitesini düşürüyor. Samsung bunu yeni yolda hareketli alt ekran sistemi ile çözecek gibi görünüyor.

Not: Ana görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Arkası renk değiştiren ilginç telefon konsepti