reklamı kapat

POPÜLER

termal kamera drone lastik yakma

Termal kameralı drone ile çekilen ilginç lastik yakma videosu [İzle]

YouTube’da termal kamera ile çekilen birçok video yer alıyor. Bu sefer gündem olan ise bir etkinlikte kaydedilen lastik yakma videosu oluyor.

Direkt olarak sayfanın üstünde izleyebileceğiniz videoda, termal kamera ile donatılan bir drone modeliyle şov amaçlı lastik yakan, “donut” çizen bir aracın bıraktığı ısı izlerine şahit oluyoruz.

Lastik yakma sürecinde tahmin edebileceğiniz üzere çok yüksek oranda ısı çıkıyor. Termal kamera oluşan dumanı ortadan kaldırarak lastiklerin asfalta bıraktığı bu ısıyı / ısı izini açık şekilde gözler önüne seriyor.

Lastik yakmanın izlerken birçok kişiye fazlasıyla keyif veren sürecine farklı bir bakış açısı getiren bu ilginç düşünülmüş video, teknolojinin getirdiği perspektiflerden birisi daha oluyor.

Şov için lastik yakma yıllardır devam eden gayet olağan bir şey

Hatta biliyorsunuz sırf bunun için özel ayar seçeneklerine sahip olan otomobil modelleri dahi bulunuyor.

Lastikleri bitene kadar yakmanın en olağan olduğu araçların başında kaslı Amerikan modelleri yer alıyor. Eski ya da yeni bu araçların inanılmaz güçleri, arka lastiklerin canını fazlasıyla yakıyor.

Bu arada lastik yakmanın otomobiller için çok da sağlıklı bir hamle olmadığını belirtelim. Şov yapayım derken otomobiline çok ciddi şekilde zarar verenler bulunuyor.

Bu işlemi sürece sadece çok hakim olanların, yakıma uygun ayarlara ve güce sahip otomobiller ile gerçekleştirmesi gerekiyor. Şov yaparken diferansiyel ve vites kutusuna zarar vermemek gerekiyor.