reklamı kapat

POPÜLER

Parrot ANAFI USA
Parrot ANAFI USA

32 kat yakınlaştırma yapabilen termal kameralı drone: Parrot ANAFI USA

Parrot, endüstriyel kullanıma yönelik geliştirdiği Parrot ANAFI USA modelini duyurdu. Yangın ve diğer doğal afet durumlarında kullanılmak üzere tasarlanan drone kullanıcıların arazi ve kırsal altyapıyı araştırmasına imkan tanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen drone, endüstriyel ve hükümet kullanımını hedefliyor. Drone,  güvenlik şirketleri tarafından bir konumu izlemek, arazi ve bina denetimleri ve bunun gibi görevlerde kullanılabiliyor. Drone’da karşımıza çıkan en önemli detay ise drone’un bünyesinde barındırdığı FLIR kamera. Parrot ANAFI USA, termal kameralarda olduğu gibi sıcaklık derecelerini hem renklendirerek hem de rakamsal olarak uygulama üzerinden sunuyor.  Kamera 32 kat yakınlaştırma yapabilme yeteneğiyle de dikkat çekiyor. Parrot’a göre drone’daki kamera ve yakınlaştırma lensi 5 kilometre mesafeye kadar net görüntüler vadediyor. Şirket  yeni drone modelinin Kısa Menzilli Keşif drone’uyla aynı dayanıklılık seviyesine ve aynı güvenlik seviyesine sahip olduğunu belirtiyor. Drone, açılması ve radyo bağlantısının kurulması da dahil olmak üzere bir dakikadan biraz kısa bir sürede operasyonel hale getirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parrot ANAFI USA yüksek satış fiyatıyla dikkat çekiyor

Diğer özellikler arasında videoları ve fotoğrafları kaydetmek için bir SD kart bağlantısı, WPA2 Wi-Fi, rüzgarlı ve yağmurlu koşullarda kullanım için IP53 dayanıklı tasarım, 15m / s’ye kadar rüzgara karşı dayanıklılık, otomatik uçuşlar için FreeFlight 6 desteği yer alıyor. 27 Temmuz‘da piyasaya sürüleceği açıklanan drone’un yurt dışı satış fiyatı ise 7.000 dolar.

İlginizi çekebilir

AirPods Pro’nun tanıtım videosu