reklamı kapat

POPÜLER

Drone

Hayatınıza yeni bir bakış açısı getirin; işte satın alabileceğiz en iyi drone modelleri

Gelişen teknoloji ile havadan görüntüleme hiç bu kadar kolay olmamıştı. İşte farklı ihtiyaçlara yönelik sizler için seçtiğimiz en gelişmiş drone modelleri;

Havadan görüntülemeye yeni bir bakış açısı getiren drone modelleri, özellike YouTube’a içerik üretenler arasında oldukça popüler olmuş durumda. Aynı zamanda artık havadan fotoğraf çeken drone fotoğrafçıları da bulunuyor. Havadan çekim gerektiren her ticari işin başrol oyuncusu bu araçlar, yetenekleriyle herkesi şaşırtmayı başarıyor. Ancak piyasada satılan birçok drone modeli bulunuyor. Başını DJI’ın çektiği birçok firma, gerçekten oldukça gelişmiş modeller ile karşımıza çıkıyor. Bu kadar fazla çeşit olması elbette kafaları oldukça karıştırıyor. İşte bunun için hazırladığımız bu içerik, sizlere seçim konusunda yardımcı olma amacını taşıyor. Drone

DJI Mavic Pro Platinum

DJI Mavic Pro Platinum, katlanabilir gövdede en iyisini sunuyor. Orijinal modele oranla yüzde 11 daha uzun uçuş süresi getiren ve tam güç altında 4 desibel daha az gürültü / ses çıkartan Mavic Pro Platinum, çok rahat taşınabiliyor. Üç eksende görüntü sabitleme yapabilen kamerasıyla 4K çözünürlükte saniyede 30 kare videolar çekebilen drone, beraberinde akıllı telefon destekli bir kontrolcü getiriyor. Bu kontrolcü ile 6 km mesafeden kontrol edilebilen Platinum, saatte yaklaşık 65 km hıza çıkabiliyor. Akıllı cihazlara canlı olarak Full HD görüntü aktaran DJI Mavic Pro Platinum, optik sensörleriyle kazaları önleyebiliyor. En kullanışlı drone olarak nitelendirilen model, hem profesyonel hem de amatörlere hitap ediyor.

Fiyat: 6.700 TL

Drone

DJI Phantom 4 Pro V2

DJI’ın profesyonel kullanıma yönelik drone modeli Phantom 4 Pro V2, üst düzey özelliklerle etkileyici görüntüler sunuyor. Şirketin standart gövde tasarımını kullanan drone, özel bir taşıma çantasıyla geliyor. Yeni kanat sistemiyle Phantom 4 Pro’dan daha sessiz olan drone, OcuSync teknolojisiyle yüksek kaliteli görüntü aktarımı yapabiliyor. 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebilen Phantom 4 Pro V2, 30 dakika havada kalabiliyor. Beş farklı yönde kaza önleme özelliği bulunan ürün, 1 inç 20 megapiksel CMOS sensör üzerine kuruluyor. Bu sensör hem video hem de fotoğraf tarafında üst düzey görüntü kalitesini garanti altına alıyor. DJI Goggles gözlük desteği bulunan hava aracı, performansıyla şaşırtmayı biliyor.

Fiyat: 10.400 TL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drone

DJI Spark

Karşınızda dünyanın en ufak drone modellerinden DJI Spark. Firmanın en temel drone modeli, teknik özellikleriyle şaşırtmayı başarıyor. Drone, 1/2,3 inç 12 megapiksel CMOS sensörüyle Full HD video çekebiliyor. 4K çözünürlükte çekim özelliği bulunmayan Spark, sadece iki eksende görüntü sabitleme yapabiliyor. Katlanabilir yapıda olmayan ve 300 gram ağırlığı olan drone, saatte 50 km hıza çıkabiliyor. El hareketleriyle kontrol edilen Spark, aynı zamanda akıllı telefonlardan da yönetilebiliyor. Tam dolu pille 16 dakika boyunca havada kalabilen Spark, optik sensörleriyle kazalardan kaçınabiliyor. Drone dünyasına giriş için en uygun model olarak nitelendirilen DJI Spark, süreci hiç olmadığı kadar eğlenceli hale getiriyor.

Fiyat: 2.500 TL

Drone

Parrot Anafi

Parrot’un en yeni drone modeli Anafi, katlanabilir yapısıyla DJI Mavic Pro’nun karşısına çıkıyor. Her zaman rahatlıkla taşınabilen model, sadece 320 gram ağırlığa sahip. 21 megapiksel kamerasıyla 4K çözünürlükte 30 kare HDR video çekebilen drone, kamera sistemiyle üç kat yakınlaştırma yapabiliyor. İki kat optik, bir seviye dijital sabitleme yapan Parrot Anafi, akıllı telefona bağlanan bir kontrolcüyle geliyor. Burada kullanıcılara 4 km menzil sunan drone, tam dolu pille 25 dakika havada kalabiliyor. Saatte 50 km hıza çıkabilen drone, yazılımı üzerinden takip yeteneğine de sahip. Çözünürlük Full HD’ye çekildiği zaman saniyede 60 kare video çekebilen Anafi, aksiyon anları için oldukça iyi bir seçenek oluşturuyor.

Fiyat: 700 dolar (Yurt Dışı fiyatı – Türkiye’de henüz satılmıyor)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drone

GoPro Karma

GoPro Karma, firmanın ilk ve son drone modeli konumunda. Ürün benzerlerinden gövdesinden ayrı kullanılabilen aksiyon kamerası ve sabitleme aparatıyla ayrılıyor. Katlanabilir olduğu için kolay taşınabilen drone, beraberinde gelen kontrolcüyle kolayca yönetilebiliyor. 4K video çekebilen HERO 5 / 6 aksiyon kameralarıyla uyumlu olan ürün, iki işi bir arada görüyor. Saatte 55 km hıza çıkabilen GoPro Karma, 20 dakika havada kalabiliyor. Ağırlığı 545 gram olan Karma, otonom uçuş özelliklerine de sahip. Böylelikle drone sizi takip ederek etkileyici çekimler gerçekleştirebiliyor. Ürünün iOS ve Android uygulaması ise telefonları birer monitör haline getirebiliyor. Bu özellik eğlenceyi başkalarıyla paylaşmanıza imkan tanıyor.

Fiyat: 899 dolar (Yurt dışı fiyatı)

Drone

Parrot Bebop 2 Power

Parrot’un firmasının öne çıkan modellerinden birisi de Bebop 2 Power. İki adet pil ile 60 dakika uçuş süreci sunan drone, kolaylıkla taşınabilen seçenekler arasında yer alıyor. 14 megapiksel çözünürlükteki sensörüyle Full HD video çekebilen drone, üç eksende görüntü sabitleme yapabiliyor. Bu sayede oldukça kaliteli sonuçlar sunabilen model, özel kontrolcüyle yönetilebiliyor. 60 km hızda esen rüzgara dayanan Parrot Bebop 2 Power, saatte 65 km hıza çıkabiliyor. Kişileri takip edebilme özelliği unutulmayan drone, iOS ve Android uygulamasına sahip. Önceden belirlenen rotalarda uçabilen drone modeli, Cockpitglasses 2 gözlük desteğine de sahip. Bu sayede uçuş keyfi hiç olmadığı kadar etkileyici hale getirilebiliyor.

Fiyat: 3.900 TL

Drone

Yuneec Typhoon H Pro RealSense

Yuneec firmasının Typhoon H Pro RealSense modeli, profesyonellere hitap ediyor. Dört değil altı adet pervane üzerine kurulan drone, beraberinde büyük bir dokunmatik ekranlı kontrolcü getiriyor. 1 inç boyutundaki 20 megapiksel sensörüyle 4K video çekebilen drone, Intel RealSense teknolojisini kullanıyor. Böylelikle oldukça gelişmiş bir kaza önleme altyapısı kullanan model, görüntüde çıkmayan katlanabilir iniş takımları kullanıyor. Düşük ışık performansı konusunda çok iddialı olan ürün, 30 dakika boyunca havada kalabiliyor. Saatte 48 km hıza çıkabilen Typhoon H Pro RealSense, kişileri etkili şekilde takip edebiliyor. Beraberinde büyük bir taşıma çantası gelen drone, bir motoru bozulsa dahi uçmaya devam edebiliyor.

Fiyat: 6.800 TL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drone

Yuneec Breeze 4K

Yuneec Breeze 4K, isminde de geçtiği üzere 4K çözünürlükte video kaydedebiliyor. CMOS sensörüyle 13 megapiksel fotoğraflar çekebilen drone, her zaman taşınabilecek bir gövdeye sahip. Bu açıdan DJI Spark’ın karşısına çıkan ürün, 385 gram ağırlığa sahip. Akıllı telefon destekli bir kontrolcü ile gelen drone, 12 dakika boyunca havada kalabiliyor. 80 metre yükseğe çıkabilen Breeze 4K, optik sensörleriyle kazalardan kaçınabiliyor. Bu teknoloji özellikle yeni başlayanların hayatını oldukça kolaylaştırıyor. Akıllı telefonlara 720P çözünürlükte görüntü aktaran model, otomatik uçuş modlarına da sahip. Çekilen görüntüleri uygulaması üzerinden sosyal medya kanallarına atabilen drone, sadece telefonlardan da kullanılabiliyor.

Fiyat: 2.099 TL

Drone

DJI Mavic Air

Dünyanın en ufak ve yetenekli drone modellerinden birisi de DJI Mavic Air. Katlandığında bir akıllı telefon kadar olan drone, “kalite ile taşınabilirlik” arasında yeni bir denge kuruyor. 1/2.3 inç 12 megapiksel CMOS sensörlü 24mm F/2.8 kamera üzerine kurulan drone, 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebiliyor. 4 km içerisinde kontrol edilebilen model, üç eksende görüntü sabitleme yapabilen kamerasıyla oldukça stabil görüntü sunabiliyor. Optik sensörleriyle çevresini görerek kazaları önleyebilen drone, dolu pille 21 dakika boyunca havada kalabiliyor. Spor modunda saatte 68 km hıza ulaşan Mavic Air, el hareketleriyle kontrol edilebiliyor. Bu sayede birçok işlem için kontrolcü ya da telefona ihtiyaç kalmıyor.

Fiyat: 5.000 TL

İlgili Video

Belki de normal kullanıcı için en alınabilir drone modeli Mavic Air