reklamı kapat

POPÜLER

AER TYP

Telefonlar ile havadan çekimler sunan ilginç fırlatma aparatı: AER TYP

Akıllı telefonlar ile video çekmek için hazırlanmış birçok aparat mevcut. Bunlar arasında fark yaratan AER TYP, havan çekime odaklanıyor.

Advertisement

Akıllı telefon modelleri artık video konusunda çok gelişmiş durumdalar. Bu yüzden video içeriklerini sadece telefon kullanarak hazırlayan binlerce kişi bulunuyor. İşte bu kişiler bazı yaratıcı açılar istiyorlar. İşte AER TYP tam da bu noktada devreye giriyor.

Kickstarter üzerinde 63 bin dolar destek arayan ve şimdiye kadar 12 bin dolarlık bağış toplayan ürün, temel olarak telefonlar ile havadan çekim yapılmasına odaklanıyor. Ancak bu ürün bir drone değil. Yani bünyesinde bir motor taşımıyor.

Ürün direkt olarak bünyesine yerleştirilen telefon ile beraber havaya atılarak görev yapması için tasarlanmış. Bu sayede kısa sürekli etkileyici çekimler elde etmek mümkün oluyor. Bu ürün özellikle yavaşlatılmış çekimler ile birleştirildiği zaman gerçekten etkileyici açılar sunabiliyor.

Yapısı gereği havaya atıldığı zaman dengeli olarak yol alan ve elbette içerisine yerleştirilen telefonu kalın gövdesiyle ciddi şekilde koruyan AER TYP, firmanın testlerine göre binanın üstünden dahi atılsa koruma konusunda sorun yaşatmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AER TYP yaratıcı içerik üreticilerin elinde çok ses getirecektir

Bu arada ürünün AER 2.0 isimli GoPro’lara özel bir versiyonu da yer alıyor. Telefon versiyonu için en az 68 dolarlık bir bağış yapmak gerekiyor. Yani aşırı uygun bir fiyat bulunmuyor. GoPro sürümü AER 2.0 içinse 34 dolarlık bağış yeterli oluyor.