reklamı kapat

POPÜLER

moment drone lens

Moment’tan dünyada bir ilke imza atan drone lensi [Video]

Akıllı telefonlar için hazırladığı üst seviye lensler ile adını duyuran Moment, gündeme ürün gamına eklediği DJI drone’lara özel yeni anamorfik drone lensi ile geldi.

Moment, anamorfik lenslere hiç yabancı bir firma değil. Daha önce akıllı telefonlar için bir anamorfik lens hazırlayan şirket, şimdi sürece DJI’ın drone modellerini de dahil ediyor. Dünyada bir ilke imza attığı belirtilen firmanın yeni drone lensi, drone’lar ile daha sinematik çekimler yapılmasına imkan tanıyor. Anamorfik lensler sinema sektöründe sık sık kullanılıyor ve geniş bir görüş açısındaki görüntüyü sıkıştırarak belirli bir çerçeveye sığdırıyor. Daha sonra bu sıkıştırılmış görüntü dijital olarak açılıyor ve ortaya oldukça geniş görüntüler ile çok uzun ışık parlamaları (Flare) çıkıyor. Özellikle gece çekimlerini çok iyi hale getiren bu lensler, büyük ilgi görüyor. Firmanın Kickstarter projesi üzerinden satışa sunduğu yeni lensi, şu an koyulan 100 bin dolarlık hedefin 22 bin dolarlık kısmını toplamış durumda. DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom ile uyumlu olan lens, üst seviye bir malzeme ve optik kaliteye sahip. Örnek video çekimlerine buradan bakabileceğiniz lens, 200 dolar bağış ile kasım ayında elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
moment drone lens
moment drone lens
moment drone lens

ND Filtre

moment drone lens

Telefon kılıfı

Moment, Kickstarter projesinde başka ürünler de satıyor

Burada karşımıza ilk olarak yine DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom için hazırlanan “Airlight” CPL (Polarize filtre) ve ND drone filtreleri çıkıyor. Üst düzey malzemeler ile hazırlanan filtreler, yine havadan video çekimlerini çok daha iyi hale getiriyor. Filtrelerin set halinde 99 dolarlık bir fiyat etiketi bulunurken, firma bir de “Ultra Thin Photo Case” için destek arıyor. Bu ürün iPhone Xr, Xs, ve Xs Max uyumlu çok ama çok ince bir telefon kılıfı. Bu kılıf firmanın telefonlar için hazırlanan lenslerine destek veriyor ve çok ince olduğu için aynı zamanda DJI drone’ların kontrolcülerine de takılabiliyor. Bu kılıf ise 25 dolarlık bağışla elde edilebiliyor.