reklamı kapat

POPÜLER

IKEA Uppkoppla
IKEA Uppkoppla
IKEA Uppkoppla
IKEA Uppkoppla
IKEA Uppkoppla

IKEA’dan oyunculara özel 3D yazıcıdan çıkma aksesuar serisi [Video]

Mobilya denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden IKEA, oyuncuları hedef alan üç boyutlu yazıcıdan çıkma aksesuar serisi Uppkoppla ile karşımızda.

Oyunculara yönelik ürün pazarı her geçen gün daha büyük hale geliyor. Bir süre konsolların yanında öleceği düşünülen bilgisayar oyunculuğu, şu an hiç olmadığı kadar güçlü konumda yer alıyor. E-Spor üzerinden gençlerin ilgisini inanılmaz oranda çeker hale gelen bu dünyaya IKEA da kayıtsız kalmıyor. Burada UNYQ ile ortaklığa giden firma, karşımıza Uppkoppla serisini çıkardı. Bu seride şimdilik 3D yazıcı ile üretilen üç farklı seçenek yer alıyor. Bunlar klavye tuşları, fare için bilek desteği ve fare kablosunu düzenli tutan bir aparat. Oyuncuların yaşadığı bazı sorunları ortadan kaldırmaya odaklanan seri, 2020 yılında raflardaki yerini alacak deniyor. Bu aksesuarların bazı özelleştirme seçeneklerine sahip olacağını da belirten IKEA, ailenin gelecekte genişleyeceğini de belirtiyor. Dünyada her gün 2 milyardan fazla kişinin oyun oynadığını belirten dev isim, doğal olarak buradan da pay kapmak istiyor. Son dönemde teknolojiye hiç olmadığı kadar önem veren firma, başka ilginç projelerle de gündeme geliyor.

IKEA Uppkoppla
IKEA Uppkoppla
IKEA Uppkoppla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu projelerden birisi IKEA Soffa Sans olmuştu

Yukarıda da dediğimiz gibi teknolojiyi oldukça yakından takip eden firma, geçtiğimiz hafta bir font paketi duyurdu. Soffa Sansadı verilen bu font paketinin arkasında firmanın kişilerin kendi kanepelerini oluşturması için hazırladığı sistem yer alıyor. Viral olan bu sistem üzerinde kişilerin ürettiği birbirinden ilginç kanepe tasarımlarını gören firma, Soffa Sans ile kanepelerini bir yazı karakteri haline getiriyor. Söylendiği kadarıyla bu paket içerisinde tam 1.430 farklı ürün yer alıyor ve bunların toplam maliyetinin yaklaşık 135 bin dolar olduğu açıklanıyor. Yani bu 135 bin dolarlık ürünler ile istediğiniz yazılı içeriği oluşturabiliyorsunuz.