reklamı kapat

POPÜLER

IKEA

IKEA, açacağı sanal Roblox mağazasında ücretli personel çalıştıracak

 - Güncelleme: 04 Haziran 2024 17:23

Alışveriş devi IKEA bugün ilginç bir duyuru yaptı. Firma yakında açacağı sanal Roblox mağazasında ücretli personel çalıştıracak.

IKEA, 24 Haziran tarihinde Roblox içinde bir sanal mağaza (The Co-Worker Game) açacak. Mağazada gerçek maaş ödemesi yaparak 10 kişi çalıştıracağını duyuran şirket, gerçekten ilginç bir adım atıyor. Pozisyonları yalnızca Birleşik Krallık ve İrlanda Cumhuriyeti’nde yaşayan 18 yaş ve üzeri kişilere açan firma, bu konuda bir ilke imza attıklarını belirtiyor. “Roblox’ta ücretli çalışma imkanı sunan ilk marka olmaktan heyecan duyuyoruz. IKEA’da kariyer gelişimi için belirlenmiş tek bir yol yoktur. Çalışma arkadaşlarımız hem oyunda hem de gerçek dünyada rollerini değiştirebilir, departman değiştirebilir veya istedikleri yönde kendilerini geliştirebilir. IKEA’da öğrenmenin ve büyümenin pek çok yolu vardır ve Roblox’taki IKEA’nın amacı da budur.” açıklamasını yapan IKEA, bu süreçle birçok şirkete örnek olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket daha önce oyunculara özel IKEA Brännboll koleksiyonunu duyurmuştu. Brännboll koleksiyonu, 20 farklı üründen oluşuyor ve bu ürünlerin hemen hepsi bir oyuncu çözümü olduğunu açık olarak belli etmiyor. Bu sefer eşleri ortak olarak memnun edecek bir yoldan giden yani mantıklı bir adım atan firma, konforlu ya da keyifli oyun deneyimi sunma odağındaki mobilyalarıyla modern bir yaklaşımı benimsiyor.

Yeni seri hakkında, “IKEA oyuncular ile onlarla birlikte yaşayanların gelişen ihtiyaçlarından ilham alan BRÄNNBOLL koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Koleksiyon oyuncuların oyun oynarken rahat edebilecekleri, ilgi çekici ya da ilham verici kurulumlar oluşturabilecekleri, oyun kapalıyken eve güzel bir şekilde uyum sağlayabilecek 20 çok yönlü seçeneği bir araya getiriyor.” açıklamasını geçen şirket, oyuna odaklanan ilk çözümlerini 2021 yılında Asus ile ortaklık yaparak Republic of Gamers serisi altında karşımıza çıkarmıştı.

Oyun yanında oyun ile bağlantılı objelerin sergilenmesi için raflar ve dolaplar da hazırlayan marka, sadece oturulan kısmı hareket eden salıncak benzeri bir koltuk dahi geliştirmiş durumda. Koltuk çözümleriyle daha çok ROG Ally ya da Steam Deck gibi taşınabilir oyun cihazlarına ve elbette konsollara odaklanan marka, oyun cihazlarını organize etmek isteyenler için tekerlekli bir ünite de tanıttı. Bu henüz fiyatları belli olmayan mobilyaların ileride Türkiye’de de satılacağını düşünüyoruz.

IKEA haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu