reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia

Nvidia yazılımı oyuncuları memnun edecek güzel özellikler kazandı

Ekran kartı devi Nvidia, geçtiğimiz aylarda birçok kişiyi çok memnun eden bir adım atmış ve beta olarak “Nvidia” yazılımını duyurmuştu.

Şirket, beta olarak çıkan Nvidia yazılımı ile Nvidia Kontrol Paneli ve GeForce Experience yazılımlarını bir araya getirdi. Buradaki bağlantıdan ücretsiz olarak elde edilebilen yazılım, bugün yapılan güncelleme ile daha da yetenekli hale getirildi. Artık 120 fps AV1 ekran kaydı yapabilen yazılım, aynı zamanda tek tuşla otomatik optimizasyon ve belirli bir seviyeye kadar otomatik hız aşırtma gerçekleştirmeye de başladı. Oyun içi menüleri de geliştirilen yazılım, oyunculardan iyi geri dönüşler almaya devam ediyor. Bu yazılım hakkında firmanın kendi açıklaması şöyle olmuştu: “İster oyun tutkunu ister içerik üreticisi olun, yeni yazılım bilgisayarınızı en son sürücüler ile güncel tutma sürecinizi kolaylaştırıyor, GeForce NOW, Broadcast ve Omniverse gibi uygulamaların hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlıyor. Birleşik bir GPU kontrol merkezine sahip olan uygulama, oyun ve sürücü ayarlarının tek bir yerden hassas bir şekilde ayarlamasına olanak tanıyor. Ayrıca, GeForce RTX kullanıcıları için yenilikçi yapay zeka destekli filtreler de dahil olmak üzere güçlü oyun kayıt araçlarına, performans izleme katmanlarına ve oyun geliştirme filtrelerine kolay erişim için yeniden tasarlanmış oyun içi yer paylaşımı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu ilk beta sürümü, mevcut uygulamalarımızdaki en önemli özelliklerin çoğunu bir araya getirirken, kullanıcı deneyimini optimize ediyor, paketleri ve ödülleri kullanmak için isteğe bağlı bir giriş içeriyor ve oyun ile yaratıcılık deneyimlerinizi yükseltmek için yeni RTX özelliklerini sunuyor. NVIDIA uygulaması ayrıca yeni yapay zeka destekli Freestyle Filtreleri içeriyor. RTX HDR, HDR ekranlarda SDR (Standart Dinamik Aralık) oyunlara sorunsuz bir şekilde HDR (Yüksek Dinamik Aralık) eklerken RTX Dynamic Vibrance, NVIDIA Kontrol Paneli Dijital Vibrance özelliğini geliştirerek oyunlarda görsel netliği daha da artırıyor.”

Nvidia uygulaması yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition