reklamı kapat

POPÜLER

Gorilla Glass 7i

Orta seviye telefonlar için Gorilla Glass 7i cam tanıtıldı

Corning tarafından orta seviye akıllı telefon modelleri için hazırlanan Gorilla Glass 7i tanıtıldı. Yeni cam teorik olarak dayanıklı görünüyor.

Corning imzalı Gorilla Glass 7i, şirketin pahalı akıllı telefon ekranlarını korumak için geliştirdiği yedinci jenerasyon cam çözümü ve asfalt gibi pürüzlü yüzeylerde meydana gelen düşmelerde 1 metreye kadar kırılma yaşamıyor. Çizilmelere karşı rakiplerden iki kat daha dayanıklı olduğu söylenen cam, önümüzdeki aylarda birçok akıllı telefon modelinde yer alacak. Şirket en son Corning Gorilla Armor ile ses getirmişti. Bu camı kullanan ilk isimlerden Samsung şunları aktarmıştı:Gorilla Armor, dayanıklılık ile görüntü netliğinin benzersiz bir kombinasyonuyla güneş ışığı altında daha net bir ekran sunuyor ve günlük kullanıma bağlı aşınmalara karşı daha üstün koruma sağlıyor. Akıllı telefonlar için üretilen farklı bir kaplama malzemesi olarak öne çıkan Corning Gorilla Armor, normal bir cam yüzeyle karşılaştırıldığında, yansımaları %75’e kadar azaltıyor, ekranın okunabilirliğini artırıyor ve neredeyse her ortamda ekran yansımalarını en aza indiriyor. Corning; yeni kaplama malzemesi ile, Galaxy S24 Ultra’nın dayanıklılığını optimize ediyor.

Gorilla Armor, Corning’in laboratuvar testlerinde rakip malzeme alüminosilikat cam kaplamayla karşılaştırıldığında üstün bir dayanıklılık sergiledi. Malzemenin çizilmelere karşı olağanüstü direncini ölçmek için ise, günlük kullanımdan kaynaklanan mikro çizikleri taklit eden yeni bir laboratuvar testi olarak “Scratch Bot” çözümünü geliştirdi. Bu zorlu testin sonuçlarına göre Gorilla Armor’da görünür çizikler oluşmadı ve Gorilla Armor, çizilmelere karşı rakip malzeme alüminosilikat cam kaplamaya göre dört kat daha fazla dayanıklılık sundu.”

Corning imzalı Gorilla Glass 7i yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER