reklamı kapat

POPÜLER

Gorilla Glass Victus

Daha sağlam telefonlar için geldi; Gorilla Glass Victus tanıtıldı

Her yıl piyasaya çıkan milyonlarca akıllı telefon ekranını koruyan Gorilla Glass camların en yenisi Corning tarafından tanıtıldı. Gorilla Glass Victus geldi.

Advertisement

Corning firmasının akıllı telefonları darbelerden ve çizilmelerden koruyan en yeni camı ilginç olarak Gorilla Glass Victus adını taşıyor. İlk olarak detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz Samsung Galaxy Note 20 Ultra‘da karşımıza çıkacak denilen cam, aktarıldığı kadarıyla çizilme konusunda Gorilla Glass 6’dan iki kat daha yüksek performans ortaya koyuyor ve 2 metreden gerçekleşecek düşme darbelerine sorunsuz olarak dayanabiliyor. Halen telefonların rahatlıkla kılıfsız olarak kullanılmasına imkan tanımayan cam, yine de sağlamlığı hatırı sayılır oranda artırıyor. Yaz sonunda gelecek iPhone 12’ler dahil diğer birçok amiral gemisinde de aktif olarak yer alacak açıklaması yapılan Glass Victus ya da Gorilla Glass 7 (Firma bu adı tercih etmiyor), Corning’in alanda geldiği son noktayı gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gorilla Glass Victus oldukça önemli sayılabilir

Çizilmelere karşı rakiplerinden tam dört kat güçlü olduğu aktarılan Victus, hali hazırda bozuk para ya da anahtar ile kolay kolay çizilmeyen Gorilla Glass 6’ya oranla çıtayı ciddi şekilde artırıyor ve kılıf değil ama ekran filmine olan ihtiyacı bitiriyor gibi duruyor. Bu da elbette kullanıcılar güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Çok ses getiren portatif yazıcı