reklamı kapat

POPÜLER

Gorilla Glass 6
Gorilla Glass 6

Yeni nesil telefonlar ona emanet; işte kılıf ihtiyacını bitirecek yeni “Gorilla Glass 6”

Günümüzde satılan üst düzey akıllı telefonların hemen hepsinde Gorilla Glass 5 cam yer alıyor. Çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olan bu cam, yerini çok daha iyi Gorilla Glass 6‘ya bırakıyor.

Corning tarafından geliştirilen Gorilla Glass cam ailesi, yıllardır akıllı telefonların ekranlarını birçok darbeden ve çizilmeden koruyor. Sektörün en iyisi olduğu için birçok firmanın kullandığı bu cam ailesinin son üyesi, bugün resmi olarak lanse edildi. Özel bir etkinlikte tanıtılan Gorilla Glass 6, yerini aldığı Gorilla Glass 5‘e göre ciddi sağlamlık artışı getiriyor. Yapılan testlere göre Gorilla Glass 6, 5’e oranla “eşi görülmemiş” düşme performansı gösteriyor. Yeni geliştirilen birleşimiyle özellikle düşmelerde çok daha sağlam olduğu belirtilen cam, burada tam iki kata yakın bir sağlamlık artışı sunuyor. Şimdiye kadar üretilmiş en sağlam cam olarak tanıtılan Gorilla Glass 6 için, “çerçevesiz akıllı telefonlar düşünülerek tasarlandı” deniyor. Yeni camın çizilmesi performansı ise Gorilla Glass 5 ile aynı görünüyor. Bu da anahtar gibi objelerin sorun olmayacağı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gorilla Glass 6

Gorilla Glass 6 ile daha dayanıklı telefonlar

Gorilla Glass ailesiyle şimdiye kadar 45 farklı markanın 6 milyar kadar telefonunu koruyan Corning, yeni camdan da oldukça umutlu görünüyor. Yeni cama sahip ilk telefonların ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak seri üretime başlandığı belirtiliyor. Bu da yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonların daha sağlam olacağı anlamına geliyor.

İlgili Video

Telefonları korumak için en ilginç kılıf