reklamı kapat

POPÜLER

Gorilla Glass 6

İşte kılıf kullanımını bitirecek “Gorilla Glass 6” ile gelecek ilk akıllı telefon

Üst düzey akıllı telefonları uzun süredir koruyan Gorilla Glass 5, biliyorsunuz kısa süre önce yerini Gorilla Glass 6‘ya bıraktı. İşte bu kılıf kullanımını bitirecek camla gelecek ilk akıllı telefon modeli de belli oldu.

Kısaca hatırlamak adına Corning tarafından geliştirilen Gorilla Glass 6, yerini aldığı Gorilla Glass 5‘e göre ciddi sağlamlık artışı getiriyor. Yapılan testlere göre Gorilla Glass 6, 5’e oranla “eşi görülmemiş” düşme performansı gösteriyor. Yeni geliştirilen birleşimiyle özellikle düşmelerde çok daha sağlam olduğu belirtilen cam, burada tam iki kata yakın bir sağlamlık artışı sunuyor. Şimdiye kadar üretilmiş en sağlam cam olarak tanıtılan Gorilla Glass 6 için, “çerçevesiz akıllı telefonlar düşünülerek tasarlandı” deniyor. Yeni camın çizilmesi performansı ise Gorilla Glass 5 ile aynı görünüyor. İşte bu dikkat çeken cam yapılan resmi açıklamaya bakılırsa ilk olarak Oppo’nun yeni amiral gemisinde karşımıza çıkıyor. Merakla beklenen amiral  gemisi Samsung Galaxy Note 9‘u es geçecek cam, ilk olarak Oppo R17 modelini koruyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Gorilla Glass 6

Oppo R17

Gorilla Glass 6 ile korunacak Oppo R17 hakkında neler biliyoruz?

Uzun süredir gündemde olan telefon, ilk olarak şık duran çentiğiyle karşımıza çıkıyor. Çentiği bir tasarım objesi haline getirmeyi başaran firma, modeline ekrana entegre parmak izi sensörü de koyuyor. Arkasında çiftli kamera sistemi yer alan telefon, kısa zaman içerisinde tanıtılacak deniyor.

İlgili Video

Telefonları korumak için böyle bir seçenek de var