reklamı kapat

POPÜLER

Yönetmenden The Batman filmi ile ilgili önemli açıklama

Yılan hikayesine dönen Batman filmi için yönetmen Matt Reeves yeni açıklamalarda bulundu. Reeves bazı dedikoduları da yalanladı.

The Batman olarak isimlendirilen ve yapım süreci boyunca başına gelmedik kalmayan filmin yönetmeni Matt Reeves, geçtiğimiz günlerde katıldığı Television Critics Association’da (TCA) çeşitli açıklamalarda bulundu. Esasen The Passage dizisi için orada bulunan Reeves’in yine de yeni filmle ilgili söyleyecekleri vardı. Reeves ilk olarak senaryoyu neredeyse bitirdiğini açıkladı. Önümüzdeki birkaç hafta içinde noktalanacak olan senaryodan sonra yapımın hız kazanacağı da şüphesiz. Ancak akıllardaki soru Reeves’in hangi konuyu işleyeceğiydi. Dedikodular ise Year One hikayesini işaret ediyordu. Reeves bu dedikodulara da yanıt verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Herhangi bir çizgi romanı temel almıyoruz”

Year One’ın en sevdiği çizgi roman serilerinden olduğunu belirten Reeves, filmde ise herhangi bir çizgi romanı temel almadıklarını kaydediyor ve kesinlikle Year One’ı uyarlamadıklarının altını çiziyor. Batman’i merkezine alan bir senaryo üzerinde çalıştıklarını belirten yönetmen, “Batman’in sert olduğu ancak duygusal bir hikaye anlattığı; dünyanın en iyi dedektifi olduğu ve benim çocukken onu sevmemi sağlayacak tüm özelliklerinin bulunduğu bir hikaye hazırlıyoruz.” dedi

Kahramanımızın bir vakayı incelediği ve bizi Gotham dünyasına götürdüğü bir hikayeyi anlattıklarını belirten yönetmen, Ben Affleck haberlerine de kaçamak bir cevap verdi. Yönetmenin açıklaması ise şu şekilde: “DC ve DC evrenine bağlanan pek çok yol var. Biz de o parçalardan sadece biriyiz. Bu yüzden o konuyla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Tek söyleyebileceğim tamamen DC dünyasının bu cephesine odaklandığım.

Reeves teknik olarak net bir yanıt vermese de sözleri Affleck’i bu filmde göremeyeceğimizi işaret ediyor gibi. Gelecek yılın başlarından çekimlere başlamayı uman yönetmen film için de 2019 baharı veya yazın başlarını işaret ediyor.