reklamı kapat

POPÜLER

İddiaların merkezi Hatay; bir otomobili 80 kişiye satan öğretmen Türkiye’nin gündeminde

Sadece bir tek kişinin 1 milyon TL’nin üzerinde satış işlemi yaptığı otomobil dolandırıcılığı olayında toplam rakam çok daha korkunç seviyelerde.

Advertisement

Tüm dünya genelinde karşımıza çıkmakta olan dolandırıcılık vakaları, Türkiye’de de hiç azımsanmayacak seviyelerde gündeme geliyor. Geçmişten günümüze hemen her alanda gerçekleşen bu suçun pek azıysa dış basına kadar yansıyor aslında. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde meydana gerçekleştiği iddia edilen olayın başrolünde bir öğretmenin olması da işleri biraz daha garip hale getiriyor. İddialara göre satıcı konumundaki Emre K, alıcılara kendisine ait olduğunu söylediği bir oto galeri ve bir yediemin deposu üzerinden otomobiller satmaya başladı. Düzenlenen çeşitli ihaleler üzerinden satın aldığı otomobilleri değerinin 25 bin lira aşağısına kadar fiyat etiketiyle piyasaya sunan Emre K. bu yöntemle pek çok kişiden sipariş topladı. Bir otomobili 80 kişiye satmaya çalıştığı ortaya çıkınca da alıcılar soluğu emniyette aldı.

Bilanço çok yüksek

Olayın yavaş yavaş ortaya çıkmasının ardından Emre K.’nın Belen ilçesinde bulunan evini boşaltmak istediğine dair duyumlar almaya başlayan alıcılar toplu halde yola koyuldu. Emre K.’nın kaçacağını Belen Emniyet Müdürlüğü yetkililerine bildiren mağdurlar geç saatlere kadar burada beklediler. Kaynaklara yansıyan satış rakamlarıysa en az haberin diğer bölümü kadar üzücü seviyede. Bu yolla bir çok kişiye satış yaptığı iddia edilen satıcının toplamda 50 milyon TL‘ye yaklaşan bir kazanç elde ettiğine dair ciddi bulgular söz konusu. Alıcıları 10 ay beklettikten söylenen Emre K’nın hakkında soruşturma açıldığı bilgisi de mevcut.