reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, ürün kalitesini artırmak için çalışmalar yürütüyor

Samsung Galaxy Note7’nin tasarım hatası nedeniyle büyük sorunlar yaşaması ve piyasadan çekilmesinin üzerinden uzun sayılabilecek bir süre geçti. Samsung‘un bir sonraki cihazlar için radikal yenilikler yapacağı ve güvenlik konusunda adımlar atacağı zaten tahmin ediliyordu ve bu adımlar yavaş yavaş gelmeye başladı. Samsung Galaxy Note7’nin neden patladığını anlatan yazıda güvenliği artıracaklarını belirten Samsung, bu kez de ürün kalitesini artırmak adına yeni bir ofis kurdu. 

Kurulan yeni departman tamamen ürünlerin kalitesini artırma üzerine çalışmalar yürütecek. Böylece üretim kalitesi her zaman üst seviyelerde tutulacak ve gelecekte Galaxy Note7’dekine benzer bir durumun yaşanmasının önüne geçilecek. Samsung daha önce böyle bir ofis açmış olsaydı ve ürün kalitesine daha fazla odaklansaydı Galaxy Note7’de böyle bir sorun olmayabilirdi. Ancak Samsung’un geç de olsa attığı bu adım, gelecekteki cihazlar için kullanıcıların endişesini azaltacağa benziyor.

Yalnızca akıllı telefon üretmeyen ve onlarca farklı sektörde faaliyet gösteren Samsung, bu nedenle Galaxy Note7 skandalından çok fazla etkilenmedi. Ancak bu durum yine de telefon satın almak isteyenlerin kararını etkileyebilecek kadar önemli bir soruna yol açtı ve tüketicilerin gözünde şirketin az da olsa itibar kaybetmesine neden oldu. Samsung’un bundan sonraki cihazlarında kalite kontrolü açısından çok daha titiz çalışması ve 2017 yılında çıkaracağı telefonlarla kötü geçen 2016 yılını unutturması gerekiyor. Samsung Galaxy S8 ve büyük olasılıkla karşımıza çıkacak olan Galaxy Note8’in bunu ne derece başarabileceğini hep birlikte göreceğiz.