reklamı kapat

POPÜLER

Wemo 2

Telefondan tablete, not almayı kolaylaştıran “tükenmez” tasarım

Japon tasarım firması Kenma, geçtiğimiz aylarda tanıttığı not alınabilen akıllı bileklik modelinin yeni versiyonunu duyurdu. Wemo 2, her yüzeye uygulanabiliyor.

Wearable Memo (giyilebilir not) kelimelerinin birleşimi olan Wemo, Japon tasarım firması Kenma’nın üretimlerinden biri. Aniden ortaya çıkan not tutma telaşına bir çözüm sunan firma, bileklik şeklinde tekrar tekrar kullanılabilen minik not “defterini” görücüye çıkarmıştı. Firma şimdilerde tasarımı bir adım daha ileri götürüyor ve bilekliği fazla kaba bulanlar için günlük hayatta her an yanımızda olan akıllı telefonlara uygun bir çözüm sunuyor. Üstelik bunun yanı sıra farklı alternatiflere de kapı açıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonsuza kadar kullanım

Wemo 2, tekrar tekrar kullanabileceğiniz bir ürün olarak tasarlanmış. İki farklı model üzerine yoğunlaşan ekip bir modeli telefon ve tablet kılıfı olarak düşünmüş. Diğer model ise masaya ya da bilgisayarınızın kenarına yapıştırabileceğiniz şekilde “klasik” kullanımdan esinlenilerek tasarlanmış. Wemo’nun en güzel yanı ise tekrar tekrar kullanılabilir oluşu. Aldığınız kısa notlarla işiniz bittiğinde yenilerini eklemek için silgi ya da eliniz ile basit bir şekilde silebilirsiniz. Kullanıcı özellikle silmeye çalışmadıkça notun silinmediği de belirtilmiş. Islansa dahi notu koruyabildiği de kaydediliyor. Özel bir kaplamaya sahip silikon malzemeden üretilen bu mini not aracı üzerine tükenmez kalemle rahatlıkla yazı yazılabildiğini de ekleyelim. Tabii bunun yerine doğrudan telefonunuza da not alabilirsiniz. Ürün özellikle iş yerleri ve otel gibi kalabalık alanlarda daha kullanışlı gibi görünüyor.

Ürünün bileklik versiyonu yaklaşık 12 dolara Japonya’da satılıyor. Yeni model ise henüz satışa sunulmadı.