reklamı kapat

POPÜLER

Wotch

Kadranı ortadan kaldıran saat tasarımı

Minimal saat tasarımlarına bir yenisi daha ekleniyor. WOTCH, kadranı olduğu gibi gövdeden ayırıyor.

Etkileyici saat tasarımları genellikle mekanik gövdenin haşmetine güvenerek oluşturuluyor. Çarkların iç içe tasarımının iddialı görüntüsünden beslenen klasik saatler “saydam” gövde tasarımlarıyla dikkat çekici bir tasarım kimliği ortaya koyuyor. Ancak tasarımcı Tassilo Eissing‘in konsept çalışması farklı bir saat tasarımı üzerine. Eissing, tasarımın en kritik noktası olan kadranı saatin tasarım detayından çıkarıyor. Üstelik öyle kadran üzerindeki arayüzü silmiyor, doğrudan kadranı çıkarıyor ve saatin gövdesini boşaltıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadrana veda

Saatin sadece kenarlarını tutan Eissing, siyah gövdenin altında yer alan LED’lerle dakika ve saati işaret ediyor. Saatin bu minimal tasarımına tezat diyebileceğimiz boyuttaki tepecik ise saati ayarlamaya olanak tanıyor. 3 saat pili ile çalışan WOTCH’un kayışı da çıkabiliyor. Beyaz/altın, siyah/altın ve mavi/siyah detaylı üç farklı renk seçeneğine sahip olan tasarım, yeni bir alternatif sunuyor. Saatten ziyade aktivite bilekliklerini andıran WOTCH’un bu tarz bir özelliği olup olmadığı ise tasarımcı tarafından belirtilmemiş.

Eissing’in bu tasarımı ise elbette bir konsept. Yani fiziksel bir ürün söz konusu değil. Ancak farklı fikirler ve alternatif oluşturması açısından ilginç bir ürün diyebiliriz. Tasarımcının diğer işlerine buradan ulaşabilirsiniz.