reklamı kapat

POPÜLER

humism saat

Hareketli kadranıyla hipnotize eden klasik saat [Video]

50’lerin kinetik sanat akımından etkilenen Humism, standart saatlerden sıkılanlar için ortaya hayli ilginç bir model çıkarıyor.

Akıllı saatlerin piyasadaki baskısı kendini hissettirmeye devam ederken, klasik saatlere olan ilgi de tükenmiyor. Humism de klasik saatleri daha ilgi çekici yapmak için farklı bir tasarım anlayışı benimsiyor. Kinetik sanat akımından beslenen saatler kadranlarında adeta kullanıcıları hipnotize ediyor. Kickstarter projesi olarak hayatına başlayan Humism, çelik gövdesinde safir cam kullanıyor. İçerideki hareket ise gücünü Japonların otomatik Seiko NH35A’sından alıyor. İtalyan derisi kayışların yer aldığı saat zamanı ise hareketli kadranının hemen dışındaki iki küçük noktayla işaretliyor. İçinde boşluk bulunan nokta dakikaları gösterirken, dolu olansa saati söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hipnoz etkisi

Asıl etkileyici olan ise saatin kadranındaki hareketlilik elbette. Zamanı kontrol ederken adeta hipnotize eden saatin şimdilik Eudaimonia, Geist ve Dasein olmak üzere sadece 3 farklı modeli bulunuyor. Renkten kaçınan tasarımcılar siyah-beyaz sadeliğini tercih etmiş. 10 bin Singapur doları hedefle başlayan Kickstarter kampanyasını 130 bin Singapur dolarının üzerinde destekle kapatan Humism ne yazık ki şimdilik sipariş almıyor. Ancak saat Kickstarter üzerinden 245 Amerikan dolarından başlayan fiyatlarla satılıyordu. Kickstarter siparişlerinin ardından sipariş alımlarına başlayacak olan Humism’in bilgilendirme listesine e-posta adresinizle buradan kaydolabilirsiniz.

Video