reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Kendi kendini şarj ederek sonsuza kadar çalışabilen saat [Video]

Çevremizdeki akıllı cihazların sayısının artmasıyla birlikte şarj sorunu ciddi bir boyuta ulaşmaya başladı. Artık şarj edeceğimiz daha fazla cihaz var ve tüm bunların şarj seviyesini kontrol etmek, aynı anda şarj edecek bir ortam oluşturabilmek ve şarj aletlerini yanımızda taşımak can sıkıcı olabiliyor. Geliştirilen bu akıllı saat ise kendi kendini şarj edebilme özelliği sayesinde uzun süre boyunca şarj sıkıntısı yaşamadan kullanılabiliyor. 

Advertisement

Sequent isimli bu saat, dış görünüş itibarıyla alışılmış klasik saatleri aratmıyor. Asıl yeteneklerini ise gövdesinin altında saklıyor. Özel bir pil sistemine sahip olan saat, bu pili kendi kendine şarj edebiliyor. Bunu yapabilmek için kinetik enerjiden faydalanıyor. Saat hareket ettikçe pil şarj oluyor ve böylece daha uzun süre kullanılabiliyor. Bu haliyle kurmalı saatleri andıran Sequent, farklı olarak bu saatler gibi pilsiz çalışmıyor ve içerisinde bir pil barındırıyor. Saatin bu teknolojiyle sonsuza kadar şarj veya pil değişimi gerektirmeden çalışabildiği belirtiliyor.

Akıllı saat tarafından baktığımız zaman Sequent kullanıcıların ihtiyaç duyduğu hemen her özelliği bünyesinde topluyor. Kalp ritmi sensörü, bluetooth, aktivite takibi ve bildirim özelliğine sahip olan saat, akıllı telefonda yer alan uygulamasıyla bağlantılı çalışıyor. Kickstarter’da destek bekleyen saat için en az 189 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Saatlerin kullanıcılarla buluşacağı tarih olaraksa Aralık ayı işaret ediliyor.

VİDEO