reklamı kapat

POPÜLER

Sony

Merak edilen “Sony PlayStation 5” ne zaman satışa çıkacak?

Sony‘nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 herkes tarafından oldukça merak ediliyor. Peki bu konsol tam olarak ne zaman satışa çıkacak? Bunun cevabı çoğu kişiyi çok memnun edecek gibi durmuyor.

PlayStation 4 ailesiyle inanılmaz yüksek satış rakamlarına ulaşan Sony, bu konuda en iyi dönemini geçiriyor. Kullanıcıları sunduklarıyla oldukça memnun eden konsol, biliyorsunuz oyun konusunda da çok iyi destekleniyor. Özellikle kendine özel oyunlarıyla fark yaratan konsol, Sony Türkiye’nin çabalarıyla Türkçe içerik açısından da fark atıyor. Microsoft’un Xbox One modelini açık ara geçen PlayStation 4, şu an “Pro” takılı en güçlü versiyonuyla satışta bulunuyor. Gelen bilgilere göreyse bu model uzun süre daha satışta olacak gibi duruyor. Çünkü sağlam kaynaklara göre “PlayStation 5” 2020’den önce satışa çıkmayacak. 2018 sonunda gelebilir şeklindeki dedikoduları rafa kaldıran kaynaklar, bir sonraki nesle geçiş için baya bir beklememiz gerektiğini gösteriyor. Bakıldığı zaman da bu mantıklı görünüyor. Biliyorsunuz artık “PC” donanımları kullanan konsollar, büyük artışlar için Nvidia ya da AMD gibi isimlerin atılımlarını bekliyor. Bu açıdan da gerçekten fark yaratacak performans için 2020 yılı gayet makul görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 5 hangi özelliklere sahip olacak?

Konsolun teknik detayları ve  tasarımı hakkında şu an hiçbir bilgimiz bulunmuyor. Ancak şartlar gereği artık 4K’nın standart hale gelmesi bekleniyor. Her oyun için 4K 60 FPS seviyesini görmesi beklenen konsol, 4K televizyon sahiplerini üzmeyecek gibi duruyor.

İlgili Video

Konsol etrafında hazırlanmış en ilginç ürün