reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 4

Sony’den çok büyük PlayStation 4 başarısı!

Sony, kısa süre önce popüler oyun konsolu PlayStation 4 ile oldukça önemli bir başarıya ulaştı. Büyük bir kilometre taşı geride bırakıldı.

Sony PlayStation 4, 100 milyon satış rakamını geride bırakmayı başardı. Sadece son çeyrekte 3.2 milyon adet satılan konsol, 2013 yılından bu yana halen inanılmaz oranda satmaya devam ediyor. Sürekli olarak özel oyunlar ile desteklenen konsol, biliyorsunuz aradan çok zaman geçmesine rağmen halen efsane grafiklere sahip yapımlara ev sahipliği yapıyor. 100 milyonu yakalayan en hızlı oyun konsolu olduğu söylenen PlayStation 4’ün, başarısı bir kez daha büyük şekilde kanıtlanmış oluyor. Rakip Xbox One‘a gerçekten çok büyük fark açan konsol, Sony’nin yüzünü fazlasıyla güldürüyor. Bu arada Sony dijital oyun satışlarının fiziksel oyun satışlarını da geride bıraktığını belirtiyor. Kişiler artık hiç olmadığı kadar dijital tarafa kayıyor. Fiziksel diskli oyun satışı artık yavaş yavaş tarih oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 4 başarısı nefes kesiyor. Peki PlayStation 5 neler sunacak?

Resmi ağızlardan gelen açıklamaya göre konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan model, 4K oyunculuğu standart hale getirecek, 8K’ya da çıkış yapabilecek deniyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken konsolun, ses konusunda da ciddi yenilikler getireceği belirtiliyor. Bunun için konsolda özel bir AMD ses çipinin yer aldığı söyleniyor. Yüksek hızlı SSD depolama birimi ile konsolun oyunları çok ama çok daha seri yükleyeceği de açıklanıyor ve gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir

Büyük merak uyandıran Xbox Project Scarlett