reklamı kapat

POPÜLER

TikTok

TikTok geliştiricisi beklenen müjdeyi verdi

Son dönemde sürekli olarak gündemde olan TikTok uygulamasının arkasındaki isim ByteDance, söylentileri gelen bir bilgiyi sonunda onayladı.

Popülerliğini sürdüren video uygulaması TikTok, tahmin edebileceğiniz üzere geliştirici firma ByteDance‘a çok büyük paralar kazandırıyor. Dünya genelinde olduğu kadar Türkiye’de de ciddi şekilde kullanılan uygulama, firmanın donanım dünyasına da sağlam bir adım atmasına aracılık ediyor. Daha önce söylentileri gelen gelişmeyi doğrulayan ByteDance, resmi olarak bir akıllı telefon geliştiriyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla bu cihaz ByteDance CEO’su Zhang Yiming’in hayali. TikTok dahil firmanın diğer uygulamalarının ön yüklü olarak geleceği belirtilen akıllı telefon, yeni bilgilerde de geçtiği üzere telefon üreticisi Smartisan sayesinde hayat bulacak. Geçtiğimiz yıl Smartisan’ın patent portfolyosunu alan ve bünyesine bazı şirket çalışanlarını katan ByteDance, söz konusu telefon konusunda çok kararlı duruyor. İlk akıllı telefon projesinin başında ise eski Smartisan yöneticisi Wu Dezhou’nun yer alacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok halen gençlerin gözdesi

Türkiye’de bir ara büyük bir reklam kampanyası ile öne çıkarılan TikTok, gençlerin yaratıcılığını sonuna kadar kullandığı ağlar arasında yer alıyor. Hazırlanan Android işletim sistemli telefonun TikTok’un kullanımı açısından herhangi bir artı sunması ise kesinlikle beklenmiyor. Ayrıca bu telefonun Çin dışında satılması da çok olası durmuyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecek akıllı telefonlar böyle gözükecek