reklamı kapat

POPÜLER

Stranger Things 3. Sezon

Stranger Things yıldızının geri döneceğine dair diziden ipuçları

Stranger Things 3. Sezon rekor kırmasının yanında duygusal bir sezon finali yapmıştı. Ancak izleyiciler diğer sezonda bu durumun değişeceğini düşünüyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Stranger Things 3. sezon içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Popüler bir Netflix dizisi olan Stranger Things 3. Sezon ile tüm zamanların en çok izlenen dizileri arasına girmişti. Platformun rekorlarını alt üst eden son sezonun heyecanlı kurgusunun son bölümünde Jim Hopper‘ın ölümüne şahitlik etmiştik. Ancak sonrasında hayranların fark ettiği ve dizinin senaristleri Jim’in ölmemiş olabileceğine dair bazı mesajlar verdi. Öncelikle dizinin bu sezonunda Rus göndermesi oldukça yoğundu. Rus bilim insanı Alexei’yi kapının olduğu üs hakkında konuşturmaya çalışan kahramanlarımız, son çare olarak Murray Bauman‘a götürmüştü. Burada önemli bir arama gerçekleştirdikleri sırada Bauman’ın evinin telefon numarası açığa çıkmıştı. Hayranlar ise bu numarayı aradığında Hopper’ın ölmediğini düşündürecek bir ses kaydıyla karşılaşmıştı.

Şimdi ise hayranların elinde somut denebilecek bazı ipuçları bulunuyor. Öncelikle 3. Sezonun son bölümünden önceki bölümlerine bakalım. Ne olmuştu? Joyce ve Jim Ruslardan Alexei’yi  konuşturmaya çalışmış ve başlarına türlü türlü dertler açılmıştı. Son bölümde ise Joyce, Jim ve Murray enerji üssüne giderek Upside Down kapısını kapatmıştı. Ancak bunun için Jim Hopper önceki sezonlarda da kendisini feda edenler olduğu gibi, kapının kapanması için kendini feda etmişti. Ancak hayranların gözünden kaçmayan bir sahneyle Hopper’ın tesisten kaçmış olabileceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hopper, tesisten merdiven ile kaçmış olabilir

Stranger Things 3. Sezon

Son bölümde Hopper, Grigori’yi enerji makinesine fırlatarak ondan kurtulmuştu. O sırada Joyce ise iki anahtarı aynı anda çevirerek, Hopper ile son kez birbirlerine bakmışlardı. Bunun ardından büyük patlama gerçekleşerek, tesiste bulunan her şeyin yok olmasına neden olmuştu. Bununla beraber patlamanın ardından makinenin yanına giden Joyce, Hopper’a dair hiçbir kalıntı bulamadı.

Alt katta bulunan Rus bilim insanları patlama ile parçalanmış ve onlar kadraja girmişti. Ancak Hopper’a dair herhangi bir kalıntının olmaması kaçtığına dair söylentilerin artmasına neden oldu. Yine patlama sahnesinden önce makinenin yanında duran Hopper, patlama anında makinenin yanında olmadığı görüldü. Sahnenin kadrajı uzaklaştıkça aşağıya doğru inen bir merdiven ayrıntısına rastlanıyordu. Bu nedenle dikkatli izleyiciler Hopper’ın bu merdivenlerden inerek güvenli bir yere kaçabildiği düşünülüyor.

“Cehennemde görüşürüz”

Patlamanın ardından olayların sona erdiğini görüyoruz. Patlama anından önce Grigori’yi enerji makinesine fırlatan Hopper’ın son sözleri “cehennemde görüşürüz” olmuştu. Olayın ardından 3 ay sonra bir haber programında “Cehenneme Hoşgeldiniz” yazan harap bir Hawkins işareti görünüyor. Bu ise Hopper’ın son sözüne bir gönderme olarak yorumlandı.

Dizinin son sezonu için hazırlanan podcast yayınında, Dan Taberski Hopper ile ilgili “Şimdi size söyleyeceğim, Hopper’ın kaderini teyit edemeyiz ya da inkar edemeyiz” diyerek aslında Hopper’ın ölmemiş olabilceğini düşündürüyor. Eğer Hopper ölseydi, yorumlar bu kadar dikkatli yapılmazdı. Podcast’in resmi açıklaması Hopper’ın hayatta kalma ihtimalini daha da artırıyor. Stranger Things senaristleri “Star Wars” üçlemesinde Han Solo olarak bilinen karakter ile Jim Hopper’ın canını feda etmesini benzetmek istediklerini söyledi.

Stranger Things 3. Sezon

Stranger Things için bu“sahte ölüm” ilk değil daha önce iki kez gördük

Stranger Things önceki sezonlarda da iki karakteri öldü göstermişti ancak o karakterler aslında ölmemişti. Öldüğü düşündürülen karakterlerden biri El olarak bilinen Eleven’dı. Bir diğeri ise “papa”olarak adlandırılan Dr. Brenner’dı. İkinci sezonda aslında ikisinin de ölmediği ortaya çıkmıştı.

“Stranger Things 3” premier’ünden sonra yapılan bir röportajda Aktör David Harbour, Hopper’ın hala hayatta olduğunu ima eden sözler söyleyerek Hopper’ın ölmediğinin düşülmesindeki fikirleri besledi. Müziklerle de ipucu veren dizinin ilk sezonunda kahramanlarımızın Will’in cansız bedenini bulduklarında çalan şarkıyla beraber(“Holly Jolly” çalmıştı) aslında ölmediği ortaya çıkmıştı. Sezonun son bölümünde ise El babasının mektubunu okurken ki sahnede David Bowie’nin ikonik şarkısı “Heroes” çaldı. Bu ise Hopper’ın ölmediğine dair kanıtlar arasında sayıldı.

Yine en büyük kanıtlar arasında yer alan El’in yeteneğini kaybetmesiyle babası Hopper’ın nerede olduğuna bakamıyor olması oldukça manidar. Güçleri yerine gelene kadar Hopper’ın yerini istese de bulamayacak olan El, dizinin bu noktada ilerleyen sezonlarında görmeyi umut ettiğimiz sahnesine gönderme yapıyor. Gelecekteki “Stranger Things” sezonunda hem Eleven’ın güçlerini yeniden kazandığını hem de Hopper’ın aynı anda hayatta olduğunu görebiliriz.

İlginizi çekebilir

Stranger Things 3. sezon Hawkins’te Yaz tanıtımı