reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things 3. sezon

Kandırıldık mı? Stranger Things 3. sezon finaliyle ilgili dikkat çekici hayran teorisi

Stranger Things 3. sezon hayli duygusal bir finalle sezonu noktaladı. Netflix cephesinden 4. sezon onayını beklerken hayranlar da detaylı teoriler ortaya atıyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Stranger Things 3. sezon içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


En popüler Netflix dizileri arasında yer alan Stranger Things, 3. sezonuyla beraber hikayeyi biraz daha genişletirken, bazı karakterlere de veda etti. Billy’nin sezon boyunca ana kötü olduğu ancak finalde kahraman gibi öldüğü dizide herkesi sarsan asıl ölüm ise Jim Hopper‘ınki oldu. Ancak hayranlar bu ölümü kabul edecek gibi görünmüyor. Hopper’ın aslında yaşadığıyla ilgili pek çok teori ortaya atılırken, Reddit kullanıcısı Montgomery7248‘nin teorisi odağı gözden kaçmış olabilecek bir detaya çekerek Hopper’ın kurtulmuş olabileceğini ortaya seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things 3. sezon sonrası Jim Hopper kurtulmuş olabilir mi?

Reddit kullanıcısı teorisini “Hopper’ın ölmediğinin, sadece evrenler arası kapıdan geçtiğinin kanıtı” başlığıyla ortaya seriyor. Kanıt olaraksa dizinin geçmişteki müzik seçimlerini hatırlatıyor. “Dizilerde müzik tercihleri belli başlı mesajları vermek için çok önemlidir” diyen kullanıcı Hopper’ın Eleven için yazdığı konuşması seslendirilirken arka planda çalan “Heroes” şarkısına dikkat çekiyor. Çünkü bu şarkıyı ilk kez duymuyoruz.

1. sezon 3. bölüm finalinde, devlet paralel evreni örtbas etmek için Will’in sahte ölü bedenini göl kenarına yerleştirmişti. Bölüm sonunda beden bulunduğunda yine aynı şarkı izleyicilere eşlik ediyordu. İşte bu küçük hatıra Reddit kullanıcısı gözünde “izleyicilerin kandırıldığının” mesajı. Nasıl Will devlet tarafından ölü gösterildiyse, Hopper da şimdi dizi yaratıcıları tarafından ölmüş gibi gösteriliyor.

Teoriyi biraz daha geliştirmek gerekirse, Hopper ölmemiş olsa ve Upside Down’da sıkışıp kalmış olsa bile bunu bir süre öğrenemeyeceğimiz kesin. Çünkü Eleven şimdilik güçlerini kullanamıyor. Yani bir sürpriz elementi olarak hala kullanılabilir mi? Evet. Ancak müzik seçimi tek başına bir kanıt mı emin değiliz.

İlginizi çekebilir

Stranger Things 3. sezon fragmanı