reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things 3. sezon

Stranger Things 3. sezon ek sahnesiyle ortaya çıkan soru işareti

Stranger Things 3. sezon, Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Peki sezonu tamamladıktan sonra, son bölümün ardından gösterilen ek sahneyi izlediniz mi?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Stranger Things 3. sezon içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Netflix, sevilen dizilerinden Stranger Things‘in 4. sezon onayını henüz vermedi. Ancak dizinin final bölümü ardından yayınlanan ek sahne ile dizi yaratıcılarının hikayeyi devam ettirme niyetinde olduğu fazlasıyla anlaşılıyor. Çünkü bazı şeyler çözüme kavuştu ve nihayet normal bir hayata yelken açabileceğiz derken, bir anda ek sahne yüzümüze yepyeni bir gizemi vurdu. Pek çok teori ortada dolaşırken gelin biraz neler olmuş olabileceği üzerine duralım. Yazının ikinci kısmında spoilerlı içeriğe yer vereceğimiz için izleme keyfinizin kaçabileceğini yeniden hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things 3. sezon ek sahnesindeki gizemli yabancı

Dizinin yaratıcılarının Joyce Byers’tan ne istediğini anlayamadık ancak belli ki Joyce’un etrafında olanların başına sürekli kötü bir şeyler geliyor. İlk sezon oğlu Will’in kaybolması, ikinci sezon erkek arkadaşı Bob’un ölmesi derken üçüncü sezon ikinci sezonda yaşadığımız aynı fedakarlığı bir kez daha bu kez Jim Hopper ile yaşadık. Her şey yoluna girdi, ikili artık çift olacak derken dizi bize Bob sahnesinde yaşattığı aynı olayı farklı bir kurgu ile yeniden gösterdi. Bize sorarsanız biraz kolaya kaçılmış bir senaryoydu. Çünkü bu travmayı daha önce görmüştük, yeniden birebir aynı şeye gerek yoktu.

Jim öldükten sonra Joyce Hawkins’i terk etmeye karar verdi ve dizi de çocukların birbirlerine duygusal vedasıyla bitti. Kısa bir jenerik ardından ise ek sahne girdi. Bu ek sahnede bir Rus askeri üssünde tutsakların olduğu bölgeye götürdü dizi bizi. İki asker tutsaklardan birini çıkarmak için yavaş yavaş ilerlerken biri diğerine “Hayır. Amerikalı olan değil.” dedi ve asker içinde Amerikalı biri olmayan diğer odadan bir tutsak çıkardı. Dizinin sonunda ise gördük ki Rusların elinde Upside Down’dan gelen yaratıklardan biri var ve onu insanlarla besliyorlar. Peki bu Amerikalı kim?

İzleyicilerin çoğunun ilk umudu bu Amerikalı tutsağın Jim Hopper olduğu. Bir şekilde Stranger Things 3. sezon finalindeki patlamanın ardından Hopper’ın sağ kurtulduğuna ve Rusların eline düştüğüne inanan sayısı azımsanamayacak boyutta. Makine patlaması sırasında Hopper’ı başka bir yere ışınlamış olabileceği favori teori olarak gösteriliyor. Ancak biz bundan çok emin değiliz. Hopper’ın hikayeye kesinlikle geri dönmesini isteriz, ancak kendi bağlamı içinde bunu ne kadar inandırıcı yapabilirler emin olamıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başka bir çocuk olabilir mi?

Bu durumda ikinci bir teori aklımızı kurcalıyor. Bildiğiniz gibi ikinci sezonda Eleven, Eight ile tanışıyordu. Kali ismini alan Eight de laboratuvarda üzerinde test yapılan çocuklardan biriydi. Eleven’a göre yaşı daha büyük olan Kali, kendi çetesinde işlerine devam ediyordu. Laboratuvardaki diğer çocuklara ne olduğu konusunda ise pek bilgi yok. Bu sezon yeni bir tanesini görmeyi umuyorduk, ancak pek fırsat olmadı. Peki ya bu “paralel evrenden” haberdar olan Ruslar iyi bir araştırma ile test edilen çocuklardan birini daha bulduysa? Kendi Demogorgon’unu yetiştirdiklerine göre Amerikalı güçleri olan bir tutsak işlerine yarayabilir. Bu da hikayeye yeni bir karakterle derinlik katar diye düşünüyoruz.

Tabii bu teoriler şimdilik kesinlikten hayli uzak. Stranger Things 3. sezon sonrası dördüncü sezon onayıyla beraber ortaya çıkacak yeni bilgilerle daha sağlam teoriler oluşturabileceğiz. Diziyi Netflix kütüphanesinden izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Stranger Things 3. sezon fragmanı