reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things 3. sezon

Stranger Things 3. sezon sonrası ortaya çıkan gizli mesaj

Netflix favorisi Stranger Things 3. sezon duygusal bir finalle noktalandı. Dizi sonrası hayranlar ise ipucu taşıyan “gizli bir mesaj” keşfetti.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Stranger Things 3. sezon içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


3. sezonuyla Netflix orijinalleri arasında rekor izlenmeye ulaşan sevilen dizi Stranger Things, Jim Hopper‘ı kaybettiğimiz duygusal bir finale imza attı. Ancak hayranlar Hopper’ın ölmediği konusunda kendilerinden çok emin. Teoriler havada uçuşurken, dizinin bir de “gizli bir mesaj” sakladığı ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Joyce ve Jim, ele geçirdikleri Rus bilim insanı Alexei’nin söylediklerinden tek bir kelime anlamadıkları için onu Murray Bauman‘ın evine götürmüştü. Olayları çözmeye çalışan ikili en sonunda desteğe ihtiyaç duyabilecekleri için bir “telefon araması” gerçekleştirdi. İşte bu aramada Jim, Murray’in telefon numarasını (618-625-8313) açık bir şekilde söyledi. Bu numarayı arayan hayranlar ise ilginç bazı cümleler içeren bir ses kaydıyla karşılaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things 3. sezon finalinde Hopper ölmemiş olabilir mi?

Numarayı aradığınızda sizi telesekretere kaydedilmiş bir mesaj karşılıyor.

Merhaba, Murray Bauman’ın evini aradınız. Anne, eğer bu sensen, lütfen kapat ve beni daha önce konuştuğumuz gibi 17:00-18:00 arasında ara. Joyce, eğer sensen, Joyce, aradığın için teşekkür ederim. Sana ulaşmaya çalışıyordum. Bir güncellemem var. Bu şey hakkında… Aslında yüz yüze konuşsak daha iyi olur. İyi ya da kötü bir haber değil, ama bir şey…

Peki bu ne demek? Bu mesajı duyan hayranların ilk düşüncesi Hopper’ın aslında yaşıyor olabileceği üzerine oldu. Belki Murray bir ipucu bulmuştu ve Joyce’a haber vermeye çalışıyordu. Joyce’u ilgilendirecek boyutta bir şey olduğuna göre pek ala Hopper ile ilgili bir umut ışığı olabilir. Ya da olabilir mi?

Bildiğiniz gibi Eleven da Joyce’larla beraber Hawkins’ten ayrıldı. Rusların da elinde bir Demogorgon olduğu düşünülünce, bunu durdurabilecek tek kişi yine Eleven oluyor. Ancak kahramanımız 3. sezon finalinde güçlerini kullanamaz hale gelmişti. Zamanla geri geleceği düşünülen güçleri olmadan Eleven şimdilik sıradan bir çocuk sadece. Murray’in ise, ek sahnede gördüğümüz, Rusların elindeki gizemli Amerikalı hakkında bilgi edinmiş olma ihtimali de bulunuyor. Her halükarda bu sesli mesaj 4. sezonda bizi kesinlikle ilginç şeylerin beklediğini işaret ediyor.

İlginizi çekebilir

3. sezon fragmanı