reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things 3. sezon

Stranger Things 3. sezon ek sahnesindeki gizemli Amerikalı için ilginç teori

Stranger Things 3. sezon finalinde hayli ilginç bir ek sahne yer alıyordu. Ek sahnede yüzünü göremediğimiz Amerikalı için yeni teoriler ortaya çıktı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Stranger Things 3. sezon içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Dördüncü sezonunu merakla beklediğimiz Netflix favorisi Stranger Things’in 3. sezon finalinden bu yana internette çeşitli teoriler yerini almaya devam ediyor. Ancak en popüler konulardan biri elbette ek sahnedeki gizemli Amerikalı. Hatırlamayanlar için kısaca özetlemek gerekirse, dizi finalinden sonra giren ek sahnede kendimizi bir Rus tesisinde bulmuştuk. İki asker tutsaklardan birini almaya gittiğinde “Amerikalı değil, diğeri” cümlesi geçmiş ve ellerinde Amerikalı bir tutsak olduğunu öğrenmiştik. Daha sonra ellerindeki tek tutsağın Amerikalı olmadığı ve Rusların aynı zamanda bir de Demogorgon‘a sahip olduğu gösterilmişti. Peki ama bu Amerikalı kim?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things 3. sezon ek sahnesindeki Amerikalı için teoriler

İlk teoriler Jim Hopper üzerineydi. Hayranlar Hopper’ın öldüğünü kesinlikle reddederek bu tutsağın o olabileceğini belirtmişti. Hatta 3. sezonda açıklanan Murray Bauman’ın telefonunu aradığınızda çıkan telesekreter Joyce’a “Sana söylemem gereken önemli bir şey var” tadında bir şeyler söylediği için hayranlar bunun Hopper olduğuna ikna da olmuştu. Söz konusu mesajın tamamını buradan okuyabilirsiniz. Ancak işler öyle ilerlemeyecek gibi.

Yeni bir teori bu Amerikalı’nın Billy olabileceğini öne sürüyor. Reddit’te yer alan teoride Billy’nin Upside Down’da kendi klonlarıyla yüz yüze geldiği hatırlatılırken, gerçek Billy’nin başka bir yarıktan dışarı kaçmış olabileceğine dikkat çekiliyor. İkinci bir çıkış noktası Rusya’daki laboratuvarda yer alan Demogorgon’u da açıklıyor. Öbür türlü transferi biraz güç olabilirdi tabii. Ancak Billy’nin kendi klonlarını değil de bir illüzyonu gördüğünü düşünüyoruz. Bu yüzden aynı başlıktaki bir diğer teori daha mantıklı geliyor.

Amerikalı için üçüncü aday Dr. Brenner. Eleven’ı yetiştiren Dr. Brenner ilk sezondaki önemli karakterlerden biriydi. Deneylerde de başrol oynamıştı. İkinci sezonda ise Eleven bir diğer deney çocuğu Eight ile buluştuğunda Brenner’ın iş arkadaşlarından birinin evine “intikam ziyareti”nde bulunmuşlardı. İşte burada Dr. Brenner’ın hala yaşadığını öğrenmiştik. Adam kendi canını kurtarmak için onları Brenner’a götürmeyi teklif etmişti. Bu durumda tutsak Amerikalı’nın tüm bu olayların merkezindeki bir diğer isim olan Dr. Brenner olması çok yüksek bir olasılık gibi görünüyor. Karakter 3. sezonda beraber izleyiciye de iyice unutturulduğu için 4. sezonda birden karşımıza çıkabilir.

Tabii şimdilik bunlar teoriden ibaret. Stranger Things 3. sezon sonrası yeni sezonun yayınlanması için önümüzde hayli vakit var gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Ölmek İçin 13 Sebep 3. sezon fragmanı