reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia GeForce Now

Nvidia’dan Android tarafına GeForce Now müjdesi

Ekran kartı devi Nvidia, Gamescom 2019 kapsamında önemli bir duyuru yaptı ve GeForce Now sisteminin Android için geleceğini açıkladı.

Nvidia, başta sadece Shield TV‘de yer alan GeForce Now hizmetini daha sonra Windows ve Mac sistemlerine getirmişti. Şimdi ise bir mobil dönüşümü yapılıyor. Gamescom 2019 kapsamında resmi olarak açıklandığı kadarıyla GeForce Now, “Android” için de özel bir uygulama ile yolda bulunuyor. Bu uygulamanın yıl sonunda çıkacağını belirten Nvidia, serviste sadece bu yıl 30 milyon saatten fazla oyun oynandığını aktarıyor. Bilmeyenler için Google Stadia gibi bulut temelli bir oyun servisi olan ve sisteminiz düşük olsa dahi internet üzerinden yüksek kalitede oynamanıza imkan tanıyan Now, bünyesinde şu an 1.000 kadar yapım barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GeForce Now, Android uygulaması ile kullanıcı kitlesini inanılmaz oranda artıracak

Yüksek grafikteki oyunların ilk aşamada LG ve Samsung’un amiral gemisi cihazlarına geleceği aktarılıyor. İlk olarak beta sürümü çıkacak uygulama, birçok oyun için telefonunuza bir Bluetooth kontrolcü bağlamanızı zorunlu kılacak deniyor. Bazı oyunların ise direkt olarak ekrandan oynanabileceği söyleniyor. Steam, Uplay, Battle.net ve diğer dijital platformlardan aldığınız oyunları her zaman yanınızda taşımanıza imkan tanıyacak servisin, 5G üstünden VR ya da AR deneyimi sunacağı da açıklanıyor. Platformum mobil tarafı için fiyatı ise gizemini koruyanlar arasında bulunuyor.

İlgili Video