reklamı kapat

POPÜLER

Stranger Things 3. sezon

Stranger Things 3. sezon ek sahnesiyle ilgili ilk açıklama

Stranger Things 3. sezon ile duygusal bir final yaparken ek sahnesiyle de kafaları karıştırdı. Dizinin yaratıcıları konuyla ilgili ilk yorumları paylaştı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Stranger Things 3. sezon içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Stranger Things 3. sezon bölümleriyle Netflix’in “tüm zamanlar” rekorunu kırarak gündeme oturmuş durumda. Dizinin hayli başarılı bir sezonu geride bırakmasının ardından ise teoriler havada uçuşuyor. Final bölümünde Jim Hopper’ın ölmesiyle ya da en azından ölmüş gibi gösterilmesiyle beraber alevlenen teoriler; ek sahneyle devam ediyor. İzlememiş olanlar için kısaca özetlemek gerekirse, 8. bölüm bittikten sonra jeneriğin hemen ardından bir ek sahne giriyor. Rus askeri üssünde iki asker bizi karşılarken, askerlerin bir tutsağı almaya gittiğini seyrediyoruz. Askerlerden biri “Hayır, Amerikalı olan değil.” dediğinde diğer asker yöneldiği kapıyı değiştirip, tutsağı hücreden çıkarıyor. Daha sonra o tutsağı bir kafesin içine terk ediyor. Burada öğreniyoruz da Ruslar Demogorgon‘lardan birini ele geçirmiş ve besleyip büyütüyormuş! Peki bu sahne ne anlama geliyor? Dizinin yaratıcıları Duffer kardeşler ilk yorumları paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things 3. sezon ek sahnesindeki Amerikalı

Dizi bizi ilk kez bir ek sahneyle buluşturduğu için hayranlar da ayrı bir heyecan yaşıyor elbette. Ross Duffer, “4. bir sezon olduğunu varsayalım. Elbette akıllardaki ilk soru ‘Hücredeki Amerikalı kim’ olacaktır. Diğer soru ise Demogorgon ile ne yaptıkları. İşte bu gelecek yapım için küçük bir ‘ön gösterim’. 4. sezon için kısa bir hazırlık yapmaya çalıştık.” diyor.

Matt Duffer ise teoriler konusunda hayranları uyarıyor: “Kesinlikle varsayımlarda bulunmamalısınız. Rus askerin o cümlesi özellikle tartışma yaratmak için eklendi. İnsanlar bu soruları sorsun diye…

Amerikalı için ortaya atılan ilk teoriler ise Jim Hopper ile ilgiliydi elbette. Hopper’ın ölümünü kabul etmeyen hayranlar bir şekilde Rusların eline düşmüş olabileceğine inanıyor. Bizim teorilerimizden biri ise Demogorgon’u yakalayan Rusların, laboratuvarda deney yapılan çocuklardan birini de yakalamış olma ihtimali üzerine. Ancak bu teorilerin doğruluğunu 4. sezondan önce öğrenemeyeceğiz. Tabii Netflix’in hala 4. sezon onayını resmi olarak vermediğini de hatırlatalım. Diziyi Netflix kütüphanesinden izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

3. sezon fragmanı