reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things 3. sezon

Stranger Things 3. sezon ile gelen “tüm zamanlar” rekoru

Stranger Things 3. sezon, tüm zamanların Netflix rekorunu kırmayı başarıyor. Hawkins’teki nefes kesen maceraya herkes ortak oluyor.

Stranger Things 3. sezon, 8 bölümle 4 Temmuz’da Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Serinin yeni sezonunda neler olduğunu merak eden hayranlar ise diziyi izlemek için aceleyle platforma koşmuş gibi görünüyor. Netflix’in Amerika hesabı üzerinden paylaşılan verilere göre, diziyi 4 Temmuz’daki yayınının ardından 40,7 milyon hane hesabı izlemeye başlamış. Bu verinin ilk dört gün için tüm film ve dizi serilerinin üstünde olduğu kaydediliyor. Tüm sezonu bitirenlerin sayısı ise 18,2 milyon olarak kaydediliyor. Netflix’in rekordan rekora koşan filmi Bird Box, ilk 7 günde 45 milyon hesaba ulaşmayı başarabilmişti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things 3. sezon için stratejik yayın tarihi

Tabii dizinin en azından Amerika için hayli stratejik bir zamanda yayınlandığını hatırlatalım. Amerika’nın “kurtuluş günü” olarak kutlanan 4 Temmuz’da pek çok Amerikalı izleyici tatil olduğu için boş vakitleri bulunuyordu. Yine dizide de 4 Temmuz teması izlendiği için daha ilk gününden izleyicilere dikkat çeken bir alternatif yaratılmış oldu. Perşembe gününe gelen 4 Temmuz’u takip eden hafta sonu ise belli ki diziyi izlemeye başlayanların neredeyse yarısı bir çırpıda bitirmiş. Stratejik bir tarihte yayınlanan dizinin ilk 4 günde kırdığı tüm zamanlar rekoru biraz meraktan, biraz da zamanlamadan kaynaklanıyor anlayacağınız.

Hayli duygusal bir finale imza atan 3. sezon sonrası neler olacağını ise hayranlar fazlasıyla merak ediyor. Özellikle bazı beklenmedik durumlar sonrası dizinin bir sürpriz yapıp yapmayacağını göreceğiz. Şimdilik dizinin 4. sezon onayı almadığını belirtelim.

İlginizi çekebilir

3. sezon fragmanı