reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Bird Box

Netflix’in rekor izlenmeyle platformun zirvesine oturan filmi

Netflix, yaptığı açıklama ile bir haftada rekor izlenmeye ulaşan “en popüler” filmini ilan etti. Bird Box beklentilerin üzerine çıkmış gibi görünüyor.

Netflix, şimdiye kadarki tüm yayınları arasında ilk haftasında en çok izlenmeye ulaşan filmini açıkladı: Bird Box. Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre film ilk haftasında 45 milyon hesap üzerinden izlenmiş. Platform için yeni bir rekor olan bu sayı aynı zamanda platformun en çok merak edilen ve en başarılı filmini de ilan etmiş oluyor. Netflix’in verdiği bu veri ise tam olarak izleyici sayısını işaret etmiyor. Çünkü bildiğiniz gibi bir hesabı birden fazla kişi kullanabiliyor. Yani filmin izleyici sayısı bu rakamın kat kat daha fazlası da olabilir. Bu veri hesaplanırken kullanılan mantık şu şekilde: Kapanış jeneriği de dahil olmak üzere tüm filmin yüzde 70’i izlendiyse Netflix filmi izlenmiş olarak sayıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bird Box ne anlatıyor?

Bird Box karşımıza esasen distopik bir macera çıkarıyor. Kitap uyarlaması olan, hatta Kafes isimli Türkçe baskısı bulunan kitaptan uyarlanan film biraz A Quiet Place, biraz Mist havaları taşıyor. Özünde insanların başta biyolojik silah sandığı bir sorunla mücadeleyi konu alan filmde başrolü Sandra Bullock üstleniyor. Bir gün aniden “gördükleri” bir şey yüzünden kendilerini öldürmeye başlayan insanların yarattığı kaostan canlı kurtulmaya çalışan insanlar, hayatlarına “gözleri kapalı” devam etmek zorunda kalıyor. Tabii farklı tehlikeler de zaman için de ortaya çıkıyor. Malorie (Sandra Bullock) ise yanında iki çocukla kurtuluşu arıyor. Filmi Netflix Türkiye kütüphanesinden izleyebilirsiniz.

İlgili video

Filmin fragmanı