reklamı kapat

POPÜLER

Bird Box Netflix

Netflix’in “sınırları zorlayan” Bird Box açıklaması

Netflix, platformundaki belki de en popüler filmiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Bird Box izlenme sayısıyla şaşırtıyor.

Sandra Bullock’un başrolünü üstlenen Bird Box, 21 Aralık’ta Netflix izleyicileriyle buluşmuştu. Filmin ilk haftasında ise ilk başarı, hatta rekor, elde edilmişti. Netflix’in yaptığı açıklamaya göre film ilk 7 günde 45 milyon Netflix hesabı üzerinden izlenilerek platform için bir rekora imza atmıştı. Şimdi filmin gösteriminin dördüncü haftasına girerken bu sayı zirveyi zorlayacak noktalara çıkmış durumda. Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre Bird Box, 80 milyonun üzerinde hesaptan izlenerek başarısını katlamaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bird Box’un tam izleyici sayısı bilinmiyor

Netflix önümüzdeki günlerde birinci çeyrek sonuçlarını açıklayarak toplam abone sayısını güncelleyecek. Ancak platformun şu an halihazırda 139 milyon abonesi bulunuyor. Bird Box’ın gerçek izleyici sayısını kestirmek ise pek mümkün değil. Çünkü aynı hesabı birden fazla kişi kullanabiliyor. Kısacası film muhtemelen açıklanandan da yüksek bir izlenmeye sahip. Devasa bir başarıya dönüşen filmin başarısının ardından platformun benzer taktiklerle yeni filmleri karşımıza çıkarması bekleniyor.

Filmin ortaya koyduğu işin iyi olup olmadığı ise elbette tartışılır. İnsanların baktıklarında intihar ettikleri bu sebeple “görmemeleri” gereken yaratıklara karşı hayatta kalmaya çalıştığı film, bizi yeni bir distopik evrenle buluşturuyor. Film için hazırladığımız detaylı değerlendirmeye buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Bird Box fragmanı