reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Bird Box

Bird Box filminden aylar sonra çıkarılacak sahne

Netflix yapımları arasında en çok ses getirenlerden biri olan Bird Box, aylar süren tartışma sonucunda filmde kullanılan sahneyi kaldırma kararı aldı.

Bird Box, Netflix orijinal filmleri arasında çıktığı gibi en başarılı olan yapımlardan biri. İlk 7 günde 45 milyon hesap tarafından izlendiği kaydedilen film, dördüncü haftasında bu sayıyı 80 milyona çıkarmıştı. İlk hafta sonuçları ise platform için bir rekor değeri taşıyordu. Ancak Bird Box beraberinde hep “iyi” yorumları getirmedi. Film ciddi tartışmalara sebep olan bir görüntü içeriyordu. Kasım 2018’de yayınlanan filmde 2013’te Kanada’da gerçekleşen ve 47 kişinin ölümüyle sonuçlanan Lac-Mégantic kazasının gerçek görüntüleri kullanıldığı ortaya çıktı. İlk yapılan açıklamalarda görüntünün değiştirilmeyeceği söylenmişti. Ancak Netflix geri adım attı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bird Box

Görüntü çıkarılıyor

Filmde yer alan Lac-Mégantic kazasının görüntülerinin filmden çıkarılacağı resmi olarak duyuruldu. Lac-Mégantic belediye başkanı Julie Morin yaptığı açıklamada “Evet kararın alınması biraz uzun sürdü ancak günün sonunda benim için önemli olan bu duruma bir çözüm sağlanmış olması.” diyor.

Filmin konusunu hatırlatmak gerekirse; başrolünü Sandra Bullock’un üstlendiği hikaye kahramanımız Malorie çevresinde şekilleniyor. Yalnız bir anne olan Malorie doğacak çocuğuna hamileyken, nereden geldiği belli olmayan ve başta biyolojik bir saldırı sanılan bir virüs şehri kaplıyor. İnsanların baktığı anda etkisi altına girdiği “görünmez canavarlar” insanları intihar etmeye “teşvik” ediyor. İnsanlar adeta ölümlerine bile isteye koşuyor. Burada hikayemiz de tahmin edeceğiniz üzere bir hayatta kalma savaşına dönüşüyor. Malorie sokak ortasında bulduğu ilk eve zor da olsa sığınıyor ve olaylar başlıyor. Tek kural var o da görmemek.

Filmin fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video