reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Bird Box

Bird Box filmindeki yaratıkların görünümü ortaya çıktı

Rekor izlenmeyle adını duyuran Netflix filmi Bird Box, merak edilen sorulardan birine cevap veriyor. Filmdeki yaratıklar nasıl görünüyordu?

Detaylı değerlendirmesine burada yer verdiğimiz Bird Box, Netflix filmleri arasında ilk haftasında en çok izlenmeye ulaşan yapım olarak platform özelinde bir rekor kırmıştı. Filmin hayli pozitif geri dönüş almasının yanı sıra filme bağlı yeni viral trendler de internetteki yerini aldı. Ancak film bazı konulardaki soru işaretlerini ne yazık ki gideremiyor. Onlardan biri de filmde yer alan ve izleyicilere gösterilmeyen yaratıkların görünümü. Yazdığımız değerlendirmede esasen bunun film için bir artı olduğundan da bahsetmiştik, ancak yine de film için çalışan heykeltıraş ve özel efekt tasarımcısı Andy Bergholtz, planlanan yaratık görünümünü bizlerle paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Her karakter için farklı”

Bergholtz, paylaştığı Instagram gönderisinde yaratıkların her karakter için farklı bir görünüme sahip olduğunu belirtiyor. Filmin seyrini düşününce bu hayli mantıklı. Zira her insan başka bir formda “bir şey” görerek tepki veriyordu. Bergholtz’un bizle paylaştığı versiyon ise filme dahil edilmeyen ve Sandra Bullock’un karakterinin “rüya/kabus” sahnesindeki yaratık görünümü. Yani Bullock’un hayal ettiği tasarım da diyebiliriz.

Açıkçası bu sahnenin çıkarılmış olmasının hala doğru karar olduğunu düşünüyoruz. Her kişiye farklı görünen bu yaratıkların Bullock’un karakterinin rüyasında beliren haliyle gerilim etkisini ve gizemi yok edebileceğine inanıyoruz. Ancak fimin bazı konularda ciddi eksikliklerinin bulunduğu da aşikar. O noktalara değindiğimiz eleştirimizi buradan okuyabilirsiniz.

İlgili video

Filmin fragmanı