reklamı kapat

POPÜLER

Netflix, Stranger Things 4. sezon ikinci kısım fragmanı geldi

Netflix, Stranger Things 4. sezon ikinci kısım için fragmanı paylaştı

Netflix, bugün merakla beklenen Stranger Things 4. sezon ikinci kısım için ilk resmi fragmanı paylaştı. Macera bitiyor.

Stranger Things 4 sezon 1. kısım 27 Mayıs’ta çıktı, 2. kısım ise 1 Temmuz’da yayında olacak. Bugün diziyi gündeme getiren yukarıda izleyebileceğiniz ilk fragman içinse Netflix Türkiye tarafından şu aktarıldı: “Dünya baş aşağı dönüyor. Bu sefer işler yolunda gitmiyor gibi… Stranger Things’in 4. sezonu, 2 bölümden oluşan efsanevi finaliyle 1 Temmuz’da sadece Netflix’te.” İlk kısmı gerçekten çok sevilen diziyi bundan önce bir rekor gündeme getirmişti ve konuda şunlar aktarılmıştı: “Duyduk duymadık demeyin! Uzun zamandır beklenen Stranger Things 4, 1. kısmının yayına girdiği ilk hafta sonunda 286,79 milyon saatlik izlenmeyle Netflix’in en çok izlenen İngilizce dizisi oldu. Bir zamanlar Mike, “Nerede olduğumu soran olursa, yurt dışına çıktığımı söylersiniz. Stranger Things 4 tam olarak öyle yaptı.

Hayranlar, Hawkins’e doğru yola çıkınca 4. sezon, 83 ülkede 1 numaraya yerleşti. Bu da yayındaki ilk hafta sonu için başka bir rekor! Önceki sezonlar da Top 10’a yeniden girerek yükselişe geçti. (Kate Bush’un 37 yıllık şarkısı da Spotify’da uçuşa geçti!) 1. sezon 38,05 milyon saat, 2. sezon 22,21 milyon saat, 3. sezon 24,29 milyon saat izlendi ve gidilecek yerin Baş Aşağı Dünya olduğu artık kanıtlanmış oldu. “

Firmadan dizi hakkında daha önce gelen resmî açıklama şöyleydi: “Hawkins’e dehşet saçan ve büyük yıkıma sebep olan Starcourt Savaşı’ndan bu yana altı ay geçmiştir. Savaşın getirdiği sonuçlarla boğuşan dostlarımız, ilk kez birbirinden ayrı düşer.

Bir yandan da lise hayatının getirdiği karmaşaya göğüs geren arkadaşlar için işler hepten zorlaşmıştır. En savunmasız oldukları böylesi bir anda korkunç, doğaüstü bir tehdit ortaya çıkar. Bu tehdit, çözülmesi durumunda Baş Aşağı Dünya’nın etrafa saldığı dehşete son verebilecek tüyler ürperten bir sırrı da beraberinde getirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2016’da yayına girmesinden bu yana dünya çapında büyük ilgi gören Stranger Things 65’i aşkın ödül kazandı ve 175 ödüle aday gösterildi. Bu ödüller arasında Emmy ödülleri, Altın Küre ödülleri, Grammy’ler, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, bir Peabody Ödülü, AFI Yılın Dizisi ödülü, People’s Choice Ödülleri, MTV Film ve Televizyon Ödülü, Teen Choice Ödülleri ve diğer pek çok ödül bulunuyor.

En İyi Drama Dizisi dalında üç kez Emmy’ye aday gösterilen Stranger Things, Netflix’in en çok izlenen yapımlarından biri. 582 milyon saat izlenen 3. sezon, Netflix Top 10 listesinde En Popüler 2. İngilizce dizi oldu.

 Stranger Things’in yaratıcılığını Duffer Kardeşler, yapımını ise Monkey Massacre Productions ve 21 Laps Entertainment üstlendi. Dizide baş yapımcı olarak hizmet veren Duffer Kardeşler’e 21 Laps Entertainment’tan Shawn Levy ve Dan Cohen ile Iain Paterson ve Curtis Gwinn eşlik ediyor.”

Stranger Things 4 sezon yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi