reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Don't Look Up

Netflix imzalı son dönemin en çok ses getiren filmi: “Don’t Look Up”

Netflix imzalı son dönemin en çok ses getiren filmi “Don’t Look Up” oldu. Günümüz için güzel eleştiriler yapan filmi çok sevildi.

Netflix imzalı Don’t Look Up, şirketin 2021’de yayınladığı açık ara en popüler yapımlarından birisi oldu. Yaklaşık bir haftadır izlenebilir durumda olan film, genel olarak çok sevildi, oyuncu kadrosunun da etkisiyle çok konuşuldu.

Dünyanın içinde bulunduğu hemen hemen hiçbir şeyi umursamaz sosyal medya gerçekliğine güzel bir eleştiri yapan film, gerçek olabilecek bir olayın etrafında eğlenceli vakit geçirtiyor. Bizim de izlemenizi tavsiye edebileceğimiz film, elbette yıllar boyunca hatırlanacak bir seçenek değil ancak yine de boş vaktinizi ziyan etmeyecektir.

Netflix’in film için verdiği resmi bilgiler şöyle:

“Astronomi lisansüstü öğrencisi Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) ve hocası Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) şaşırtıcı bir keşifle, Güneş sistemi içindeki bir yörüngede dönen bir kuyruklu yıldız tespit eder. Ancak bir sorun vardır. Kuyruklu yıldız, doğrudan Dünya’ya çarpacak şekilde ilerlemektedir. Diğer sorun ise, bu tehlikeyi kimsenin umursamamasıdır.

Görünüşe göre dünyayı yok edebilecek Everest Dağı büyüklüğündeki bir cisimle ilgili uyarıları kulak arkası etmek insanlığın işine gelmektedir. Kate ve Randall, Dr. Oglethorpe’un yardımıyla bir medya turuna çıkar. Umursamaz Başkan Orlean (Meryl Streep) ile onun özel kalem müdürü olan dalkavuk oğlu Jason’ın ofisinde başlayan yolculukları, Brie (Cate Blanchett) ve Jack (Tyler Perry) tarafından sunulan eğlenceli sabah programı ile devam eder.

Kuyruklu yıldızın çarpmasına sadece altı ay kalmışken haberlere çıkmaya çalışmak ve çok geç olmadan sosyal medya bağımlısı halkın dikkatini çekmek trajikomik bir göreve dönüşür. İkili, dünyanın göğe bakmasını nasıl sağlayacaktır?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filmi oyuncu kadrosu ise şöyle: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande, Scott Mescudi, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis, Tomer Sisley with Cate Blanchett and Meryl Streep

İLGİLİ HABERLER