reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil togg

Yerli otomobil Togg için yeni “yerlilik oranı” açıklaması da geldi

Yerli otomobil Togg için yeni bir “yerlilik oranı” açıklaması geldi. Bu açıklamayı Togg CEO’su Gürcan Karakaş yaptı.

Dün Cumhuriyet’te yer alan haber üzerinden Togg CEO’su Gürcan Karakaş‘ın “Fiyatlar içten yanmalı C segment SUV ile rekabetçi olacak” açıklaması ses getirmişti. Karakaş “Rekabetçi olabileceğimizi düşünüyoruz. Biz yola çıktığımız andan itibaren 2023’te pazara girdiğimizde ülkemizde en fazla satılan C segment SUV’ların elektrikli araç olmayacağını düşündüğümüzden dolayı içten yanmalı araçlardan pazar payı almamız gerektiğini bilerek her şeyi planladık.

Dolayısıyla ‘günümüzde eğer C segmentinde bir SUV’un rekabetçiliğiyle rekabet edebilir misiniz’ diye sorarsanız ‘evet, rekabet edebiliriz.” demişti.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş ayrıca yerlilik konusunda da bir açıklama yaptı. Mühendislik tarafından bakıldığında da artık sadece bir otomobilden bahsedilmediğini belirten Karakaş, “Otomobilin akıllı cihaz kısmını geliştirmeye başladık. Tedarikçilerimizi seçtik. Tedarikçilerimizin yüzde 75’i ülkemizden. Yüzde 51’lik gerçek anlamda yerlilik sağlayabilecek bir şekilde yolun başından itibaren çalıştık ve bunu hayata geçiriyoruz.

Şu an çarpışma testlerini, dayanıklılık testleri, performans testlerini yapıyoruz. Mühendislik geliştirme süreçleri içerisindeki süreçleri adım adım profesyonel bir şekilde uyguluyoruz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 yılının sonunda seri üretime girecek ilk Togg modeli, 2023 yılında satışa sunulacak. SUV formundaki ilk araç sonrasında sedan gibi başka modeller de üretilecek. Bu konudaki tüm planlara buradan ulaşabilirsiniz.